Zombie Road Trip – umarlaki giną pod kołami samochodu… znowu

0
572

Minęło już sporo czasu od momentu, kiedy opisywałem Wam na łamach AndroidWeba mobilną grę o nazwie Zombie Highway. Przyznam się szczerze, że standardowe strzelanie do umarlaków zaczyna mnie pomału nudzić, ale cały czas mam ochotę je jakoś tam zabijać. Właśnie dlatego postanowiłem po raz kolejny przedstawić Wam produkcję, gdzie zabija się wrogów ludzkości przy pomocy samochodu. Tym razem jednak nieco mniej realistyczną, ale zdecydowanie bardziej rozbudowaną i humorzastą. Gotowi? W takim razie poznajcie Zombie Road Trip.

Zombie Road Trip wcielamy się w postać kierowcy samochodu wyposażonego w karabin maszynowy oraz inne tego typu cudeńka, potrafiące zrobić sporą krzywdę nie tylko człowiekowi. Celem numer jeden jest prowadzić samochód po pagórkowatych terenach w taki sposób, by zabił jak największą ilość umarlaków. Realizację powierzonego nam zadania skutecznie psują nam ganiające pojazd zombiaki, które po każdej naszej wpadki zbliżają się do czterokołowca, by ostatecznie wciągnąć go i już nie wypuścić.

Produkcja studia Noodlecake Studios oferuje nam tylko jedną planszę. Zanim zaczniecie narzekać, wiedzcie, że jest ona bardzo rozbudowana i ciągle przechodzi różne modyfikacje. O ile początkowe metry przejeżdża się bez większych problemów, to już z późniejszymi jest większy problem. Po pierwsze – ze względu na sporą ilość przeszkód w postaci dobrze uzbrojonych zombie, a po drugie przez wyrwy, wzgórza i inne przeszkadzajki tego typu.

Grając w Zombie Road Tripzdobywamy levele. Wysoki poziom doświadczenia wiąże się z lepszym mnożnikiem punktów, dzięki któremu łatwiej jest osiągać bardzo dobre rezultaty.

Podczas rozgrywki zbieramy w apce wirtualne monety. Służą nam one do kupowania nowych samochodów, broni, a także innych gadżetów w postaci, między innymi, nowych soundtracków.  Autorzy Zombie Road Trip nie zapomnieli o mikropłatnościach. Na szczęście wcale nie trzeba z nich korzystać, by dobrze się bawić.

Wizualnie Zombie Road Trip – moim zdaniem – prezentuje się lepiej od wspomnianego przeze mnie Zombie Highway. Gra jest dużo barwniejsza i charakteryzuje się większym poczuciem humoru, a to sobie cenię przede wszystkim. Nie będę narzekać też na dźwięki zastosowane w grze. Szczególnie, iż dano nam możliwość ich zmiany.