Zombie Portals – pikselowa nowość dla pogromców umarlaków

0
663

Przeglądając Google Play, postanowiłem unikać wszelkiej maści „odgrzewanych kotletów” i skupić się na najnowszych apkach. Mimo że miałem wiele opcji do wyboru, mój ostateczny wybór padł na „świeżą” produkcję Born Lucky Studio o nazwie Zombie Portals. Jestem pewny, że jeszcze nie mieliście okazji w nią pograć, jednak mam nadzieje, że w przerwie między popularnymi grami znajdziecie chwilę, by spróbować w niej swoich sił.

Zombie Portals stoimy przed odwiecznym problemem inwazji krwiożerczych zombie. Akcja gry nie rozgrywa się jednak na naszej planecie, lecz w nieznanym miejscu w kosmosie, gdzie roi się od fruwających wokół nas asteroid, statków kosmicznych oraz mniej lub bardziej świecących obiektów na niebie.

Rozgrywka zawsze odbywa się na tej samej planszy. Do dyspozycji mamy cztery przyciski akcji. Dwa z nich służą nam do poruszania się w prawo i lewo, natomiast pozostałe umożliwiają nam przeskakiwanie z góry ekranu na dół i odwrotnie oraz strzelanie do naszych przeciwników.

Ogólnie rzecz biorąc, naszym głównym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Kiedy stracimy już cały poziom życia na ekranie pojawia się podsumowanie, w który dowiadujemy się ile czasu udało nam się przetrwać, a także jak wiele zgonów przeciwników zaliczyliśmy. Każdy nasz wynik może zostać zapisany w globalnym rankingu, gdzie – jak podejrzewam – dominują przede wszystkim twórcy gry.

Zombie Portals umożliwia nam nie tylko rozprawianie się z zombiakami. Występują tu także inne typy przeciwników, wśród których znaleźć można, między innymi, pierdzącego okularnika trującego nas zielonym i niezwykle śmierdzącym gazem. Jak widzicie, ludziom z Born Lucky Studio poczucia humoru odmówić nie można.

Podczas gry możemy zdobywać nowe typy broni, a także wyposażyć się w specjalną warstwę ochronną, dzięki której przez pewien czas nie odczuwamy zbyt boleśnie kontaktu z umarlakami i innymi rywalami.

Pikselowa oprawa graficzna zastosowana w grze sprawia, że w oku kręci się łezka. Niestety, w Zombie Portals nie pomyślano o jakichkolwiek dodatkach urozmaicających zabawę przez co samo strzelanie do zombie staje się nudne po około pięciu minutach. Czy to wada, czy nie – prawdę mówiąc ciężko powiedzieć. W końcu nie każda gra stworzona jest z myślą o osobach, które całe dnie spędzają ze smartfonem.