Zombie Catchers – ktoś chętny na shake’a z zombie?

0
912

Kiedy zabijamy zombiaki w grach mobilnych, zazwyczaj robimy to po to, by ratować ludzkość przed zagładą. Mogłoby się wydawać, że w Zombie Catchers będzie podobnie. Sprawa się jednak komplikuje, gdyż bohater tej produkcji jest właścicielem knajpki serwującej… shake’i.

Zombie Catchers nie mamy do czynienia z typową fabułą dla gier z zombiakami. Tym razem to ludzie są w ofensywie, a ich wspólnym celem jest wypicie tak wielu umarlaków jak to tylko możliwe. Fuj? No, nie do końca, gdyż jak się okazuje kolor skóry naszych wrogów mówi wiele o smaku. Żółte stwory, na przykład, smakują lepiej niż niejedna hiszpańska cytryna!

zombie

Zacznijmy od samiutkiego początku. Na ekranie głównym rozgrywki mamy coś w rodzaju McDrive’a, do którego przylatują nowoczesne pojazdy latające. Kiedy coś zamawiają, a my to dostarczamy, zarabiamy pieniądze. W tym przypadku nie musimy kombinować z dostarczaniem owoców czy warzyw. Wystarczy wybrać się na bagna i upolować kilku różnokolorowych oponentów.

Mimo że zombie wielokrotnie zagrażało naszemu światu, muszę przyznać, że zamienianie ich w shake’i wydawało mi się trochę niehumanitarne. Na szczęście, dobra zabawa całkowicie stłumiła te myśli. Rzucanie mózgów jako przynęty, bieganie za nieschwytanymi celami i wreszcie ich transportowanie sprawia, że trudno się nudzić.

Zombie Catchers to całe mnóstwo broni od odblokowania, zmodyfikowania, a także jeszcze więcej umarlaków do schwytania. Jeden z gatunków ukrywa się w beczkach, które są swego rodzaju pancerzem ochronnym. Inaczej mówiąc, po pewnym czasie robi się znacznie trudniej. Oczywiście, im rzadsza istota w naszej kolekcji, tym wyższe zyski ze sprzedaży konkretnych napojów.

Potrzeby dwóch panów i psa (studio Two Men and a Dog) nie są wygórowane, dlatego też nie ma co się dziwić, że w Zombie Catchers mikropłatności nie są na pierwszym miejscu. To oczywiście kolejna zaleta. Jeżeli chodzi o wady, moim zdaniem, największą jest sterowanie. Mała wielość przycisków sprawia, że nietrudno skręcić w prawo lub lewo i na odwrót.