Zielony Trawnik – coś dla tych, którzy dbają o zieleń

0
861

Wszystko wskazuje na to, że zima opuściła nas na dobre. Co to oznacza? Dla tych, którzy posiadają domki jednorodzinne – wielkie porządki wokół posiadłości. Jeżeli żona od tygodnia męczy Was, byście zrobili wreszcie porządek z trawnikiem, a Wy boicie się przyznać, że nie umiecie doprowadzić do stanu używalności Waszej kosiarki – aplikacja mobilna o nazwie Zielony Trawnik bez dwóch zdań przyda Wam się niejednokrotnie.

Program Zielony Trawnik powstał przy współpracy z firmą Briggs & Stratton, która jest producentem silników benzynowych o małej mocy, jakie wykorzystuje się w sporej ilości kosiarek i małych traktorków. Z aplikacjami stricte reklamowymi miałem nieprzyjemne doświadczenia, jednak ta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Przede wszystkim dlatego, że nie stara się na siłę wciskać nam jakiegoś produktu, a po prostu stawia na rzetelną informację i… odrobinę zabawy.

trawnik

Zanim przejdziemy do rozrywkowej części aplikacji, warto poświęcić kilka słów na dostępne w niej zakładki. Najbardziej rozbudowana jest ta z poradami, w której możemy przeczytać na temat tego, jak przygotować sprzęt do koszenia przed sezonem, wymienić olej czy filtr powietrza. Znalazło się tu także miejsce dla artykułów o transporcie sprzętu, a także kryteriach, jakimi powinniśmy się kierować przy jego zakupie.

Ludzie z Infor IT pomyśleli nie tylko o praktycznych poradach, lecz także o mapce, na której znaleźć można wszystkie punkty serwisowe Briggs & Stratton. Zakładka ta z pewnością będzie oblegana przede wszystkim przez tych, co nie chcą przy czyszczeniu kosiarki stracić palca czy też dwóch.

Na koniec słówko o wspomnianej przeze mnie grze. Zielony Trawnik oferuje nam mini-zabawę, która polega na koszeniu trawy na czas. Zdobywamy w niej wirtualne pieniążki, wymieniamy silniki i tak dalej, i tak dalej. Mimo że gra jest raczej mało rozbudowana, a piksele w niej niemalże krzyczą, że przydałaby im się mała modyfikacja wizualna,  fajnie, że o czymś takim pomyślano. Mam nadzieję, że więcej firm będzie decydowało się na tego typu rozwiązanie.

Czy warto pobrać  Zielony Trawnik? Jeśli szukacie sprawdzonych informacji na temat sprzętu do koszenia, uważam, że tak. Porady zamieszczone w programie napisane są w sposób przejrzysty, dzięki czemu jest w stanie zrozumieć je nawet laik.