Zen Koi – kojąca muzyka, pływające rybki, czyli relaks we wschodnim stylu

2
2908

Zen Koi to gra, w której na każdym kroku towarzyszy nam wschodnia, relaksacyjna muzyka, natomiast cel polega na sterowaniu rybami i ich karmieniu. Mężczyźni nie dostrzegają piękna w tego typu produkcjach, więc prawdopodobnie nie będę w tym przypadku zbyt wiarygodny. Liczę jednak na to, że Czytelniczki Androidweba przeczytają tę recenzję i wykrzyczą głośno: „hej, ta gierka jest naprawdę ekstra!”.

Zawsze staram się opisywać wszystkie polecane nowości, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w Google Play. Pewnie, gdyby nie fakt, że sklep dla androidowców polecał Zen Koi i wychwalał ją w niebo głosy, odkładałbym jej test przez długi, długi czas. Szczerze mówiąc, z perspektywy czasu, nie wiem, co byłoby lepsze. Być może po prostu jeszcze nie dojrzałem do tego, by znaleźć odpowiedź, a może po prostu nie pozwala mi na to moja męska natura.

koi

Gierka Zen Koi nie należy do tych produkcji, które wymagają od nas wielkiego zaangażowania. Nie musimy odwiedzać jej każdego dnia, ale im częściej to robimy, tym więcej możemy zyskać. Chociaż „zyskać” to chyba zbyt duże słowo, biorąc pod uwagę, że w opisywanej grze wszystko sprowadza się do odkrywania nowych gatunków ryb oraz zakamarków wirtualnej rzeczki.

Produkcja o nazwie Zen Koi pozwala nam kierować rybką (a później kilkoma rybami) i zbierać (nazywajmy rzeczy po imieniu: nie zbierać, tylko zjadać!) pływających wokół niej przyjaciół. Po „zaliczeniu” konkretnej liczby stworzonek możemy aktywować pewne symbole, dzięki którym odblokowujemy nowe obszary i zdobywamy punkty doświadczenia. Fajnie brzmi? O gustach się nie dyskutuje – to chyba najlepsze, co można w tym momencie napisać.

koi1

Nie chcę, żebyście sobie pomyśleli, że gra Zen Koi całkowicie mi się nie spodobała. Grafika oraz dźwięki zastosowane w tej apce są naprawdę godne pochwały, a i do pomysłu na rozgrywkę nie można mieć w sumie żadnych zastrzeżeń. Cały czas jednak nie rozumiem, co może być fajnego w obserwowaniu rybek zjadających inne rybki.

Zen Koi pobrać można z Google Play za darmo, ale jeśli porządnie Was wciągnie, będziecie mogli odwdzięczyć się twórcom, wydając kilka złotych na różne mniej lub bardziej potrzebne dodatki.