Zello – rozbudowane walkie talkie na Androida

0
3006

Czy byliście za młodu szczęśliwymi posiadaczami dwóch urządzonek zwanych Walkie-Talkie? Jeżeli tak, nie będę musiał zbyt długo przekonywać Was do tego, że apka Zello może świetnie bawić i do tego być bardzo przydatna. Czym właściwie ona jest i dlaczego, według mnie, ułatwia codzienne funkcjonowanie? Obiecuję, że w tym wpisie znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Zello jest na pierwszy rzut oka zwykłym komunikatorem mobilnym, który pozwala nam być w kontakcie ze znajomymi oraz członkami rodziny. Gdy jednak przyjrzymy mu się bliżej, zauważymy, że oferuje zupełnie inne funkcje, niż inne programy tego typu. Przede wszystkim opiera się on na wiadomościach głosowych, a nie tekstowych. Nie jednak takich, z jakimi mamy do czynienia w Skypie, lecz bardziej tych znanych z zabawek Walkie-Talkie.

zello

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy założyć konto. Rejestracja profilu trwa dosłownie minutę. Podajemy w niej naszego e-maila, numer telefonu (opcjonalnie) oraz wybieramy dla nas nick. Dla chętnych przygotowano także pole, w którym możemy wstawić własne zdjęcie czy też napisać o sobie kilka słów.

Zello możemy zapisywać swoje kontakty, by później w łatwy sposób się z nimi połączyć. Dla tych, co wolą gadać w grupach, przygotowano specjalne czaty, w których mogą jednocześnie gawędzić ze sobą więcej niż dwie osoby. Jeżeli mamy ochotę, możemy sami stworzyć własny pokój dyskusyjny, jednak istnieje też opcja dołączenia do już istniejącego „roomu”.

walkie3

Program działa prawidłowo. Spodziewałem się po nim czegoś zdecydowanie gorszego, tymczasem naprawdę mile mnie zaskoczył. Niestety, lista osób korzystających z Zello wciąż jest bardzo uboga. Nic jednak – rzecz jasna – nie stoi na przeszkodzie, by promować apkę wśród znajomych, co w swoim czasie uczyniłem.

Interfejs apki wygląda nowocześnie i – co według mnie najważniejsze – jest bardzo przejrzysty. Warto wspomnieć także o tym, że Zello dostępny jest w polskiej wersji językowej, tak więc śmiało może pobrać go nawet osoba nieznająca angielskiego.

Jedynym minusem mobilnego Walkie-Talkie na Androida jest fakt, iż działa ono jedynie w trybie online. Bez połączenia z internetem nie możemy korzystać z jego funkcji. Szkoda, ale cóż – może wkrótce coś się w tej kwestii zmieni?