YouTube – udostępniaj, oglądaj i komentuj

5
840

YouTube to obecnie jedna z najpopularniejszych stron do oglądania i udostępniania filmów. Jeśli korzystacie z niej często, z pewnością powinniście wyposażyć się w jej oficjalną aplikację mobilną, która – mimo że stworzona została z myślą o smartfonach i tabletach – daje ogromne możliwości.

Mobilna aplikacja YouTube to narzędzie przede wszystkim dla osób, które filmy na wspomnianej stronie oglądają, a nie udostępniają. Jest to z pewnością jakiś minus programu. Wydaje mi się jednak, że ludzie traktujący YouTube’a jako źródło dochodów nie korzystają często z rozwiązań smatfonowych, a pracują przed tradycyjnym komputerem. Nie ma więc co przesadnie autorów apki krytykować.

youtube1

Kieszonkowa wersja strony jest skrócona o wiele opcji, jednak posiada także ciekawe rozwiązania, których brakuje w jej PC-towej odmianie. Tego typu rozwiązaniem jest chociażby funkcja pozwalająca na przeglądanie listy dostępnych filmów, oglądając w tym samym momencie inny materiał. Co bardzo ważne, zastosowanie tej opcji jest proste jak drut, dzięki czemu nawet mało nowocześni widzowie internetowych kanałów powinni dać sobie radę.

Oczywiście, w androidowym YouTube nie mogło zabraknąć funkcji dodawania komentarzy oraz udostępniania wybranych materiałów znajomym z portali społecznościowych. Opisywany program obsługuje wiele stronek, w tym te najpopularniejsze, to jest Facebooka, Google+ i Twittera.

yt

Jeśli macie konto na YouTube, aplikacja przy każdym uruchomieniu będzie sugerować Wam filmiki, które powinny Wam się spodobać, a także pozwoli Wam tworzyć listy z materiałami do obejrzenia w przyszłości.

Wygląd aplikacji YouTube nie pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że każde narzędzie tego typu powinno wyglądać podobnie. Wszystko jest przejrzyste i czytelne, a takie przecież być musi. Warto zaznaczyć także, że program dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Google Play: YouTube do pobrania za darmo

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here