Yarrly – memy na zawołanie

0
792

Niektórzy strony z memami przeglądają codziennie, inni tylko wtedy, gdy mają gorszy dzień. Wniosek? Obrazki z prześmiesznymi tekstami lubi prawie każdy. Jeżeli chcielibyście spróbować swoich sił w tworzeniu własnych materiałów, które mogłyby poprawiać nastrój innym osobom, nie mógłbym zaproponować Wam niczego innego poza aplikacją o nazwie Yarrly.

Aplikację Yarrly promuje w Google Play kreskówkowy pirat i jego barwna papuga. Dlaczego? Na to pytanie nie jestem w stanie Wam odpowiedzieć. Wprawdzie w programie występuje coś, co łudząco przypomina ster, ale poza tym żadnych innych nawiązań do facetów z przepaskami na oczy nie dostrzegłem. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż opisywane narzędzie jest godne polecenia.

yrr

Tak jak wspomniałem we wstępie, Yarrly umożliwia nam tworzenie własnych memów. Apka nie tylko pozwala na dodawanie tekstu do obrazków, lecz także bezproblemowo łączy je w przejrzyste i dobrze prezentujące się kolaże z czarnym obramowaniem. Przykłady dzieł stworzonych z wykorzystaniem programu widać na screenach. Nie ma sensu więc o nich pisać więcej.

Jeśli chodzi o sam proces przygotowywania obrazków, przyznać trzeba, że został rozwiązany w naprawdę bardzo prosty sposób. Na ekranie automatycznie wyświetlają nam się dwa okienka, które musimy uzupełnić dowolnym zdjęciem oraz tekstem. Warto wspomnieć, że apka obsługuje polskie znaki, co bez wątpienia jest ogromną zaletą.

yarly1

Yarrly możemy umieszczać materiały graficzne z trzech źródeł: galerii smartfonu, bezpośrednio z aparatu oraz wyszukiwarki. Nie ma mowy, by ktoś z Was nie mógł tutaj znaleźć wybranego przez siebie zdjęcia. No chyba, że sprawa tyczy się nagich zdjęć znanych aktorek – w tego typu przypadkach może być ciężko.

Jeżeli nie czujemy w sobie żyłki autora memów, zawsze możemy skorzystać z dostępnej w programie przeglądarki, która pozwala nam oglądać materiały stworzone przez użytkowników Yarrly. Niestety, póki co – obrazków jest niewiele. Myślę jednak, że bardzo szybko aplikacja znajdzie swoich zwolenników i będzie dużo popularniejsza.

Czy warto pobrać Yarrly? Uważam, że tak. Fajnie jest mieć narzędzie mobilne do tworzenia prostych memów, które w dodatku może nam poprawiać humor w trudnych dniach.