XXI: 21 Puzzle Game – prościzna? No, to pokaż na co Cię stać!

0
736

Można odnieść wrażenie, że XXI: 21 Puzzle Game to prosta mobilna produkcja, która nie powinna sprawić problemów nawet średnio ogarniętym dzieciakom. Co to, to nie! Chociaż prezentuje się faktycznie nie najlepiej, pogłówkujecie przy niej tak, jak przy popularnym Sudoku!

Nie bez powodu wspomniałem o japońskiej łamigłówce, którą na pewno doskonale znacie. XXI: 21 Puzzle Game ma z nią wiele wspólnego. Różnica polega głównie na tym, że musicie w niej w rzędach i kolumnach uzyskać wynik 21, a nie 9.

xxi1

Oczywiście, nie mamy tutaj elementów o niskiej wartości liczbowej takich jak 1, 2 czy 5. Na pewno dla nie-matematyków będzie to spore utrudnienie i będą musieli troszkę się przyzwyczaić, zanim wezmą się za rozwiązywanie naprawdę porządnych wyzwań.

XXI: 21 Puzzle Game przyda Wam się coś więcej, niż umiejętność sprawnego liczenia. Twórcy gry wykorzystali w swoim dziele także cyfry rzymskie. Przez niektórych pewnie zapomniane, ale nieraz potrafiące się ułatwić życie. Żeby trochę zmotywować Was do powtórki materiału ze szkoły, napiszę, iż plansz jest w opisywanej grze równe CC. I teraz kombinujcie, ile to jest „na nasze”!

xxi

Bohaterka tego wpisu na pewno nie pomoże Wam w te dni z przeciążonymi mózgownicami. Ale ponieważ działa bez internetu i naprawdę solidnie zajmuje czas, jestem spokojny o to, że prędzej czy później pokaże Wam, na co ją stać. Warto przy tym dodać, że jest dostępna zupełnie za darmo i nie ma w niej miejsca na żadne mikropłatności (ewenement na skalę światową, można by powiedzieć).

Jedyne, do czego można się przyczepić w XXI: 21 Puzzle Game, to oprawa graficzna. Mogłaby być znacznie lepsza – jest ponura, zbyt prosta i sporo w niej niedociągnięć wizualnych. Okej, okej, wiadomo, iż to tylko łamigłówka. Ale ja jestem przecież od tego, by narzekać, no nie? 🙂