Wypasione Malowanki – mamusiu, ta gra jest super!

0
1126

Przed zbliżającymi się świętami na pewno macie bardzo dużo pracy – musicie posprzątać, zrobić zakupy (wybór prezentów dla dzieci wcale nie jest tak łatwy!), a do tego jeszcze rodzina szykuje się pewnie na jedzenie pysznych wypieków i nie tylko. Jak w tym czasie nie zwariować, szczególnie mając gromadkę biegających pociech? Proponuję wyposażyć się w aplikację Wypasione Malowanki i dać zaopiekować się nią najmłodszym z bliskich osób!

Recenzując gierki takie jak Wypasione Malowanki muszę mieć na uwadze, że dzieci nie zajmują się takimi szczególikami, jak dorośli. Ich nie interesuje to, czy aplikacja jest piękna graficznie, czy nie, podobnie jak nie interesuje ich to czy gdzieś w kącie jest trochę kurzu. Jak zatem ocenić, czy dana gra spodoba się wybrednym maluchom? To proste: trzeba skupić się tylko na rozgrywce i niczym więcej.

malowanki

W produkcji Wypasione Malowanki znajduje się tylko to, co powinno. Dziecku trudno tu będzie zabłądzić, ponieważ menu jest obrazkowe, dzięki czemu nie wymaga umiejętności czytania. Autorzy apki nie zdecydowali się na stworzenie żadnych dodatków, wirtualnych sklepików i tak dalej. To dobrze, bo rodzice mogą być pewni, że ich maluchy nie nacisną czegoś, co mogłoby zabrać trochę gotówki z karty kredytowej.

Wypasione Malowanki to przede wszystkim gra, w której można kolorować przygotowane, czarno-białe obrazki. Prace podzielone zostały tematycznie, tak aby dziewczynki i chłopcy od razu znaleźli „właściwą” drogę i nie zajmowali się niczym innym. Obrazki nie przedstawiają postaci z kreskówek ani tym podobnych. Jeżeli zatem ograniczacie dzieciom dostęp do telewizji albo po prostu nie lubicie współczesnych bajek (większość z nich naprawdę trudno jest podziwiać) – na pewno będziecie zadowoleni.

malowanki11

Ciekawą opcją dostępną w grze jest stworzenie projektu od zera. Pozwala to następcom Picassa na przygotowywanie szlaczków, obrazków i wszystkiego, co tylko akurat wpadnie im do głowy. Okno do przygotowywania malunków przypomina mobilnego, podręcznego Painta. Znalazło się miejsce dla pokaźnej palety kolorów, narzędzi do cofania ruchów, kilku przyrządów do wykonywania kresek i tak dalej, i tak dalej. Inaczej mówiąc – możliwości jest naprawdę wiele.

Jestem już osobą, w której dorosłość wypiera dzieciństwo, dlatego bardzo bolało moje oczy to, że apka Wypasione Malowanki nie wyświetla się na całym ekranie. Nie przypadły mi też do gustu dźwięki towarzyszące rozgrywce. Na szczęście, to gierka dla dzieci, a im takie rzeczy zupełnie nie przeszkadzają :).