Wunderlist – łatwe, szybkie i przyjemne… porządkowanie zadań

0
729

Muszę przyznać, że nigdy nie byłem przekonany co do przydatności aplikacji To Do, czyli narzędzi ułatwiających nam codzienną organizację i pomagających w uporządkowaniu zadań na konkretne dni, miesiące czy lata. Instalowałem wiele tego typu programów, ale w sumie żaden nie przypadł mi do gustu. Żaden poza Wunderlist, o którym chciałem napisać Wam dzisiaj nieco więcej.

Apki To Do są jak runnery – każda z nich oferuje tak naprawdę to samo, tylko że pod inną szatą graficzną oraz kilkoma drobnymi elementami, którymi mało kto zawraca sobie w ogóle głowę. Nie mogę napisać, że Wunderlist jest absolutną innowacją, bo wiązałoby się to z kłamstwem (przynajmniej częściowym). Moim zdaniem posiada jednak dużo większy potencjał niż konkurencja. W moim przypadku opisywany program sprawdził się znakomicie, a żeby przesadnie nie przedłużać, napiszę Wam, dlaczego.

Pierwsza, ale bardzo ważna, rzecz – synchronizacja. Zakładając konto w Wunderlist, co zajmuje dosłownie kilka sekund, możemy edytować swoje listy oraz mieć do nich wgląd dosłownie z każdego urządzenia. I nie tylko mam tu na myśli smartfony i tablety, lecz także komputery. Jakiś czas temu wypuszczona została bowiem wtyczka do Chrome’a pozwalająca na przyglądanie się swoim zadaniom do wykonania oraz ich edytowaniu. Dzięki temu, pracując na PC-ie, nie muszę co chwila korzystać z telefonu, który i tak w ciągu dnia jest zawalony robotą.

Kolejną zaletą Wunderlist jest prostota. Mimo że listy To Do mają to do siebie, że nie należą do zbyt skomplikowanych, ta z tego wpisu jest w tej kwestii bardzo przyjazna użytkownikowi. Uruchamiamy ją i niemal od razu wiemy co robić. Możemy dodawać grupy zadań (np. Praca, Szkoła, Dom itp.), cele poboczne oraz daty poszczególnych wydarzeń i przypomnienia. Te ostatnie aktywują się tak, jak sobie tego życzymy – nawet i pięć minut przed zaplanowanym spotkaniem.

W moim przypadku aplikacja Wunderlist zyskała uznanie również dzięki opcji udostępniania list oraz możliwości przeprowadzania konwersacji z naszymi współpracownikami. Myślę, że doceni tę funkcję nie tylko każdy, kto posiada własny biznes, lecz również osoby pracujące w bardziej aktywnych branżach, gdzie nie zawsze ma się możliwość porozmawiania z pracodawcą czy kolegą.

Program znaleźć można w Google Play w darmowej oraz płatnej wersji. Ta pierwsza bez problemu spełni wszelakie potrzeby typowych użytkowników smartfonów. Druga natomiast wiąże się z abonamentem rzędu $5 i przeznaczona jest głównie dla klientów biznesowych.