Wściekłe Ptaki wkroczą do fantastycznego świata RPG!

0
615

Jeżeli nie bawią Was już standardowe Angry Birdsy, w których przychodzi graczowi wystrzeliwać ptaki z procy, na pewno ucieszycie się na wieść, że ludzie ze studia Rovio zapowiedzieli właśnie premierę nowej aplikacji z najbardziej znanymi ptakami na świecie. Najmłodsze mobilne dziecko Finów zadebiutuje na świecie pojutrze, czyli 12 czerwca,  i co ciekawe – będzie grą RPG.

Nowa gra z uniwersum Wściekłych Ptaków otrzyma nazwę Angry Birds Epic. Nie będzie to absolutna nowość dla całego świata, bowiem kilka miesięcy temu aplikacja ta zadebiutowała w wirtualnych sklepach w Nowej Zelandii oraz Australii. Właśnie dzięki temu jeszcze przed polską premierą jestem w stanie podać Wam dużo więcej szczegółów dotyczących rozgrywki, niż zwykle w takich sytuacjach.

epic

Zacznijmy od fabuły, ponieważ jest ona najmniej zaskakująca. W Angry Birds Epic przychodzi nam wcielić się w postać tytułowych skrzydlatych stworzeń, które postanawiają udać się na przygodę w poszukiwaniu jaj skradzionych przez złe, przebrzydłe świnie. W przeciwieństwie do innych gier z serii, tutaj nie wykorzystujemy procy czy też samochodów, natomiast musimy kierować poczynaniami wirtualnego wojownika, który wyposażony jest w zbroję, broń i inne potrzebne dodatki.

Rovio postanowiło swojego RPG-a wyposażyć w rozgrywkę turową. Zabawa nie polega więc w Angry Birds Epic na kręceniu się w kółko czerwonym ptaszkiem i zabijaniu wszystkiego, co się rusza. Każdy pojedynek umieszczony jest na wirtualnej planszy, a ruchy ofensywne bądź defensywne wykonujemy z przeciwnikami na przemian. Dokładnie tak samo jak chociażby w klasycznym Final Fantasy.

epic1

Wśród wirtualnych broni dostępnych dla bohaterów znalazło się w grze całe mnóstwo akcesoriów innych od tych, jakie możemy spotkać w podobnych grach. Mowa tu chociażby o klepkach na muchy, mieczach zbudowanych z liści, a nawet… różdżkach w kształcie lizaka.

Pomysł na RPG-a ze Wściekłymi Ptakami – według mnie – bardzo udany. Grafika i muzyczka towarzysząca rozgrywce są miłe dla oka i ucha, o czym na pewno każdy z Was się doskonale domyśla, tak więc w kwestii audiowizualnej także nie ma się do czego doczepić.

Szkoda tylko, że Rovio po raz kolejny postanowiło stworzyć zupełnie nową grę, nie starając się kontynuować żadnej ze swoich poprzednich edycji i znów pokusiło się o wykorzystanie mikropłatności do napychania swoich i tak już pełnych kieszeni.

Angry Birds Epic zadebiutuje w Google Play 12 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że grę pobrać będzie można całkowicie za darmo, ale kto wie, być może zostaniemy niemiło zaskoczeni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here