Worldy Cup – mocarni piłkarze z Pegasusa

0
814

Pamięć całkowicie mnie zawodzi, kiedy próbuję sobie przypomnieć piłkarską grę z Pegasusa, w której zawodnicy mogli strzelać ognistymi futbolówkami, a siatki w bramkach nie wytrzymywały większości celnych uderzeń. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia, bo pewnie i tak wiecie, jaką produkcję mam na myśli. I na pewno spodoba Wam się także jej androidowa odmiana – Worldy Cup.

Zgodnie z tytułem, Worldy Cup pozwala nam sprawdzić się w rywalizacji piłkarzy na mistrzostwach świata, czyli najważniejszej imprezie naszego globu. Nasi reprezentanci rzadko występują w takich zawodach, dlatego i tym razem ich nie spotkacie. Można za to pograć Argentyną, Brazylią oraz innymi sławami. Aha, nie zabrakło też outsiderów, na przykład, Hondurasu.

world

Mecze w Worldy Cup wyglądają inaczej, niż w bardziej rozbudowanych gierkach takich jak FIFA. Przede wszystkim nie możemy tutaj kierować całym zespołem, a jedynie pojedynczym sportowcem. Ciekawą opcją jest możliwość zagrania z kilkoma osobami. Wystarczy do tego połączenie z tą samą siecią Wi-Fi i już można grać przeciwko albo razem ze swoimi znajomymi.

System sterowania postaciami jest wyjątkowo standardowy jak na tego typu niekonwencjonalną rozgrywkę. Po lewej stronie wyświetlacza mamy dotykową gałeczkę, a po prawej – przyciski akcji służące nam do oddawania strzałów, podawania i tym podobnych. Trudno wyobrazić sobie coś mniej tradycyjnego, nieprawdaż?

Nie jestem zwolennikiem azjatyckich filmów sportowych, gdzie nikogo nie dziwią piłki przekształcające się w komety czy bramkarze lewitujący nad murawą. Do gier takich jak Worldy Cup mam jednak spory sentyment i dlatego nie zamierzam pisać złego słowa na temat dostępnych w niej power-upów. Ich zbieranie daje sporo satysfakcji i frajdy.

Twórcy opisywanej gierki nie próbują wyłudzić od nas jakichkolwiek pieniędzy. Wszystkie tryby dostępne są bez ograniczeń i od samego początku. Dla wspierających klawe pomysły przygotowano opcję dokupowania dodatkowych boisk. Jedno to koszt niecałych pięciu złotych. Moim zdaniem, to rozsądna propozycja i raczej nie można mieć do niej większych zastrzeżeń.