World Poker Club – to co, mała partyjka pokera?

0
829

Kiedy po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć „Wielkiego Szu”, byłem pod wrażeniem. Co prawda, obecnie w pięciokartową wersję pokera gra już niewiele osób, ale sama zabawa wciąż jest bardzo popularna. Ba, społeczeństwo zaczyna dostrzegać w tej karciance sport. I jak się tak głębiej zastanowić, to mają w tym wszystkim trochę racji. World Poker Club udowadnia to najlepiej.

Nie możemy w naszym kraju grać legalnie w pokera na pieniądze, ale World Poker Club to produkcja, w której stawiamy i ewentualnie wygrywamy jedynie wirtualne żetony. Oznacza to tylko jedno – śmiało, jako Polacy, możemy instalować tę produkcję i nie musimy martwić się jakimikolwiek konsekwencjami prawnymi.

poker

Na początku warto pochwalić World Poker Club za to, że dostępny jest w polskiej wersji językowej. Niestety, gra nie wyświetla prawidłowo literki „ó”, dlatego też zamiast „Stół” występuje tutaj „Stł” i tym podobne. Nie jest to – oczywiście – jakaś poważna wada, ale warto odnotowywać również i takie rzeczy.

Każdego dnia za logowanie się do apki otrzymujemy żetony. Oczywiście, jeżeli ich zabraknie, możemy sobie dokupić pewną ilość za prawdziwe pieniądze, ale osobiście uważam, że nie ma takiej konieczności. Warto podkreślić jednak, że na samym początku lepiej nie próbować wchodzić na stoły z dużym wpisowym, ponieważ bardzo szybko można popaść w bankructwo.

World Poker Club pozwala nam na grę w dwie odmiany pokera – standardowego Texas Hold’em oraz Omahę. Ci, którzy orientują się co nieco w kartach, na pewno doskonale wiedzą, o co chodzi. Resztę odsyłam do Wikipedii, gdzie bez problemu znaleźć można szczegółowe zasady obu odmian najpopularniejszej karcianki świata.

poker1

Gra daje swoim użytkownikom możliwość wyboru tego, czy chcą grać przy stole rekreacyjnie, czy też zmierzyć się w turnieju. Fajnie, że zdecydowano się na zastosowanie panelu wyszukiwania, który umożliwia uruchomienie gry na określoną stawkę oraz z konkretną liczbą pokerzystów.

Interfejs World Poker Club jest bardzo przejrzysty. Wygląda dość profesjonalnie, ale jednocześnie nie powinien sprawiać problemu nawet tym, którzy dopiero co zaczynają przygodę z tą produkcją. Screeny pokazują to najlepiej. Mój komentarz w tej kwestii jest zatem całkowicie zbędny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here