World Piece – mam marzenie: pedałować przez cały świat!

0
684

Chcecie przeżyć niezapomnianą przygodę? Wsiąść na coś w rodzaju roweru i przejechać setki tysięcy kilometrów tylko po to, by zabić nudę codzienności? Teoretycznie, powinienem w tym momencie zarekomendować pobranie gry World Piece. Mam jednak z nią pewien problem – nie do końca udowodniła mi, że warto zostawić ją w swoim smartfonie.

Bohater World Piece nie jeździ, lecz lata na czymś w rodzaju roweru. Zmierza donikąd – jak to zwykle bywa w runnerach. Tym razem przeciwnikiem nie jest czas, gorąca lawa, ale… warunki atmosferyczne. A dokładniej burza, która pewnie w najbliższym czasie przypomni w naszym kraju, jak bardzo potrafi być niebezpieczna.

world

Podkreślmy fakt, że w opisywanej produkcji można kierować więcej niż jedną postacią. Odblokowanie dodatkowych bohaterów jest bardzo „proste” (przynajmniej do wytłumaczenia): wystarczy pokonać konkretną liczbę kilometrów. Czasem ogólnie, a czasem w pojedynczej rozgrywce.

Mobilna droga w World Piece jest bardzo kręta oraz pełna wzniesień. Sterowanie opiera się na trzymaniu i puszczaniu palca, w zależności od tego, czy chcemy wnieść się w powietrze, czy ruszyć w stronę ziemi. Na pewno graliście już w niejedną podobną zręcznościówkę i chyba właśnie dlatego bohaterka tego wpisu nie jest w Google Play zbyt entuzjastycznie oceniana.

Czy można powiedzieć, że właśnie przyszło mi przedstawić Wam totalną podróbkę? Nie do końca. W World Piece zwiedzamy ładnie prezentujące się miejsca, możemy wysyłać z nich pocztówki, a liczba dostępnych dodatków jest więcej niż zadowalająca. Niestety, całość nie była w stanie wciągnąć mnie na dłużej niż parę minut, a przecież podróż dookoła świata powinna trwać, trwać i trwać.

Na szczęście, gra studia Obokaidem jest darmowa. I nie zawiera żadnych mikropłatności, dzięki czemu nie ma możliwości, by puściła nas z torbami. Jestem niemal przekonany, że dla niezdecydowanych będzie to jeden z ważniejszych argumentów, by pobrać World Piece i sprawdzić jej możliwości.