World Around Me – jedz, tankuj i… módl się

0
751

Często przebywacie w obcych miejscach, gdzie od czasu do czasu zdarza Wam się szukać restauracji, kawiarni, bankomatów, a nawet kościołów? Jeśli nie chcecie korzystać z tradycyjnych metod, a więc pytania ludzi co znajduje się dookoła, na pewno przyda Wam się apka mobilna World Around Me, bez której od pewnego czasu nie ruszam się z domu.

World Around Me od razu przechodzi się do konkretów. Nie jesteśmy tu zmuszani do przyglądania się filmikom instruktażowym ani też nikt nie wymaga od nas zakładania konta albo synchronizacji z Facebookiem. Podczas uruchomienia aplikacji proszeni jesteśmy jedynie o uruchomienie GPS-a, bez którego ciężko wymagać od programu, aby był funkcjonalny.

wam

Opisywane narzędzie powstało z myślą o osobach, które często szukają różnego rodzaju miejsc w mało znanych dla siebie lokalizacjach. Tutaj nie musimy jednak radzić sobie z mapą, gdyż wszystko pokazywane jest w czasie rzeczywistym za pomocą naszego aparatu. W praktyce działa to tak, że wskazujemy smartfonowi miejsce, a ten pokazuje nam, co się tam znajduje. W ten oto sposób możemy odkryć jakąś słabo rozreklamowaną restaurację czy też nieumiejętnie postawiony bankomat.

Poruszanie się po interfejsie World Around Me jest bardzo proste. Na początku przychodzi nam zaznaczyć, jakiego typu miejsc szukamy, a następnie korzystać ze specjalnego radaru i kręcić się wokół własnej osi. Co bardzo ważne, całość dostępna jest w polskiej wersji językowej, tak więc nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach związanych z nieznajomością słówek.

wam1

Program nie tylko pokazuje nam, gdzie możemy znaleźć znajdujący się blisko nas kościół, bankomat czy pub. Pozwala nam także sprawdzać opinie na ich temat, zdjęcia oraz szczegółowe informacje, czyli telefon kontaktowy, godziny otwarcia i tak dalej, i tak dalej. Dane wyświetlane w World Around Me pochodzą z bazy Google, dzięki czemu nie musimy się martwić małą ilością recenzji.

Mimo że autorzy aplikacji zalecają korzystanie z niej na świeżym powietrzu, sprawdza się doskonale również i w budynku. Testowałem ją zarówno w domu, jak i poza nim i – szczerze powiedziawszy – ani razu się nie zawiodłem. No, poza jedną sytuacją, kiedy mój operator miał małą awarię łącz, a ja nie mogłem skorzystać z internetu. To jednak nie wina programu, że nie działa on w trybie offline.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here