WordBrain Themes – lubimy bawić się słówkami, prawda?

0
898

Jeżeli nie znacie angielskiego, na pewno nie jest Wam łatwo znaleźć odpowiednią grę słowną w Google Play. Niestety, opisywana dzisiaj produkcja WordBrain Themes też nie spełni Waszych oczekiwań. Nie oznacza to jednak, że będę ograniczał się tylko do jej krytykowania. Zresztą, nie wiem, czy znalazłbym w niej coś, co rzeczywiście powinno się porządnie zrugać.

WordBrain Themes nie ogranicza się tylko do jednej tematyki. Przyjdzie Wam w niej odgadywać słówka sportowe, imprezowe, a także związane z jedzeniem. Oczywiście, to nie wszystko, a jedynie przykłady, które zachęcą, a jednocześnie zbyt wiele nie zdradzą.

brain1

Celem numer jeden jest wyhodowanie jak największego wirtualnego mózgu. Zmienia on swoje gabaryty tylko symbolicznie, dlatego dowodem na naszą „fajność” są w tym przypadku specjalne punkty, które uzyskujemy dzięki prawidłowo wykonywanym zadaniom.

WordBrain Themes rozgrywka podzielona jest na rozdziały, które dzielą się na plansze z podplanszami. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich przygotowanych zagadek w danym zbiorze pozwala na odblokowanie nowych leveli i tak dalej, i tak dalej. Trudno narzekać na nudę, bo po godzinie zabawy zazwyczaj udaje się ukończyć około 30 procent wyzwań.

brain

Twórcom opisywanej gierki nie można zarzucić braku staranności w przygotowaniu grafiki. Interfejs jest czytelny i minimalistyczny. Co najważniejsze, nie zdarzają się jakiekolwiek problemy z obsługą ani niespodziewane crashe. Nie jesteśmy również zabijani mnóstwem reklam. Pomóc finansowo możemy jedynie poprzez wykupienie podpowiedzi.

Pomoce w tym przypadku to dość mało wyrafinowane gadżety. Nie ma żadnych przesadzonych dodatków – jest tylko prosty hint odsłaniający jedną literkę w szukanym wyrazie. Czy to źle? Raczej nie, bo przecież w takich grach jak WordBrain Themes nie można było spodziewać się czegoś bardziej skomplikowanego.

Bawiłem się przy WordBrain Themes fenomenalnie i jestem przekonany, że Wy także będziecie. Gdyby nie to, iż jest to anglojęzyczna apka, poleciłbym ją wszystkim bez wyjątku. Niestety, zmuszony jestem ograniczyć adresatów swojej rekomendacji. Nie zmienia to jednak zupełnie faktu, iż bohaterka tego wpisu jest godnym uwagi tytułem. I to darmowym!