Wodoodporny i niezawodny – Samsung Galaxy S5

1
1482

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałkowy wieczór firma Samusng zaprezentowała w Barcelonie swojego najnowszego flagowca – smartfon Samsung Galaxy S5. Co takiego oferuje urządzenie, jakie ostatecznie posiada wnętrze oraz na co przy jego tworzeniu postawiono największy nacisk? Wszystkiego dowiecie się z pozostałej części tego wpisu.

Samsung zorganizował taką konferencję, do jakiej nas przyzwyczaił. Orkiestra przed prezentacją, ogromna sala i oczywiście duże specjalne ekrany. Zbyt wiele niepotrzebnego przepychu? Zdecydowanie nie. Sama specyfikacja Samsunga Galaxy S5 i wszystkie dostępne w nim funkcje udowodniły, że urządzenie zdecydowanie było warte zamieszania wokół niego.

s51

Na prezentacji przedstawiono cztery wersje kolorystyczne najnowszego smartfonu z rodziny Galaxy: niebieską, czarną, białą i złotą. Ta ostatnia jest wyraźnie pomysłem „ściągniętym” z Apple’a, który „najlepsze z najlepszych” wersji swoich iPhone’ów sprzedaje właśnie z obudową w takim odcieniu.

Kolor sprzętu to nie jedyna rzecz, jaką Koreańczycy zabrali Timowi Cookowi i jego ekipie. „Piątka” wyposażona została bowiem również w skaner linii papilarnych, dzięki któremu możemy, między innymi, w bezpieczny sposób dokonywać płatności w sieci. Taki sam znaleźć można w iPhonie 5S.

Do największych zalet 5,1-calowego Samsunga Galaxy S5 bez wątpienia będzie można zaliczyć trwałą obudowę. Smartfon został zaprezentowany jako wodoszczelny i kurzoodporny. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż ekran urządzenia wciąż po jednym pechowym upadku może zakończyć swój żywot. Jestem ciekawy, kiedy producenci w tej kwestii zaczną wymyślać coś nowego, zamiast skupiać się na innych czysto marketingowych „bajerach”.

s5

Pracując nad „Piątką”, ludzie z Samsunga wyraźnie postawili na funkcje fotograficzne. Ich najnowsze dzieło wyposażone zostało w wygodną funkcję robienia zdjęć HDR, gdzie podgląd odbywa się w czasie rzeczywistym, a także bardzo szybki auto focus. Sam aparat będzie oferował  zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpix.

Plotki sprawdziły się w kwestii baterii. Wprawdzie ta w Galaxy S5 ma mieć pojemność 2800 mAh, lecz samo urządzenie posiadać ma specjalną opcję, dzięki której przy końcówce akumulatora czas pracy wydłuży się nawet do 24 godzin. Ciekawe, jak w praktyce sprawdzi się ta funkcja.

Oczywiście, jak przystało na flagowca znanej firmy, który chce konkurować z najlepszymi w branży, Galaxy S5 został wyposażony w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,5 GHz. Całość działać ma na najnowszym systemie Android, czyli KitKat 4.4.

Niestety, Koreańczycy nie podali w Barcelonie ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za ich najnowszy gadżet. Wiemy tylko, że smartfon zadebiutuje na rynku 11 kwietnia. Premiera została zaplanowana na 11 kwietnia bieżącego roku.