Witch Puzzle – (prawie) nowa układanka od (prawie) nowego studia

0
695

Brazylijskie studio Upbeat Games do tej pory nie zyskało mojego zainteresowania, a i Wam myślę, że raczej niewiele mówi. Można zatem z czystym sumieniem uznać, że ich najnowsze dzieło, które polecane jest przez Google Play, to dopiero pierwsza poważna praca. „Poważna” – niestety – nie idzie w parze z „pomysłowa” bądź „oryginalna”. Fani macz trójek i tak jednak nie powinni narzekać na Witch Puzzle.

Przestałem już przejmować się tym, że każda gierka logiczna dostępna w Google Play jest niemalże klonem jednego z kilku klasyków. Zamiast skupiać się na tym, czego brakuje, postanowiłem zająć się tym, co jest i chyba właśnie dlatego nie mogę napisać zbyt negatywnej recenzji o Witch Puzzle.

witch

Jak wskazuje nam na to sama nazwa, Witch Puzzle jest apką, w której rolę główną odgrywają wiedźmy. Fani Harry’ego Pottera i jemu podobnych będą zachwyceni, bo w produkcji nie zabrakło ksiąg zaklęć, różdżek czy też innych elementów, jakie kojarzą nam się z bajami z dzieciństwa oraz książkami dla młodzieży.

Póki co, w grze znaleźć można dwa światy. Każdy z nich to zbiór kilkudziesięciu wyzwań, gdzie łączymy ze sobą kolorowe elementy, wykonując różne zadania. Początkowo chodzi tylko o zebranie odpowiedniej liczby punktów, ale później dochodzi do tego wszystkiego niszczenie pajęczyn i tak dalej, a więc z biegiem czasu jest coraz trudniej i trudniej.

witch1

Przy okazji tworzenia Witch Puzzle nie oszczędzano pomysłów na „ulepszacze”. Rzecz jasna – większość z nich nie pojawia się u nas od razu, lecz musi zostać odblokowana. A w jaki sposób? To proste – poprzez wykonywanie coraz to trudniejszych wyzwań.

Świat opisywanej apki wygląda bardzo dobrze i nie można mieć do niego większych zarzutów. Bardzo lubię magiczne klimaty, dlatego też niemal od początku wiedziałem, że pod względem audiowizualnym Witch Puzzle przypadnie mi do gustu. Cóż, pewnie gdyby nie to, że w moim smartfonie znajduje się cała masa nieukończonych łamigłówek, a na jedno życie trzeba w tym przypadku czekać aż pół godziny, dzieło Upbeat Games dostałoby ode mnie szansę.