Where’s My Droid – jejku, jejku, zgubiłem smartfona!

0
771

Zastanawialiście się kiedyś, co byście zrobili, gdyby ktoś ukradł Wam smartfona albo nadzwyczajniej w świecie byście przez przypadek go gdzieś zostawili? Jeżeli nie, powinniście, ponieważ tego typu nierzadko się zdarzają. A w dzisiejszych czasach wybrnąć z nich naprawdę łatwo. Wystarczy program Where’s My Droid.

Where’s My Droid jest – najprościej rzecz ujmując – aplikacją, która pozwala nam zlokalizować naszego smartfona w sytuacji, gdy stwierdzimy, że nie ma go w kieszeni naszych spodni, a jego poszukiwania zakończą się niepowodzeniem zarówno w mieszkaniu, jak i samochodzie. Jakie opcje oferuje program? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

droid

Pierwszą i podstawową funkcją Where’s My Droid jest wspomniane już przeze mnie namierzanie. Dzięki GPS-owi jesteśmy w stanie w łatwy sposób sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się nas sprzęt. Lokalizowanie odbywa się z dokładnością co do ulicy, co pozwala nam określić miejsce zamieszkania złodzieja bądź… po prostu kolegi, u którego przez przypadek zostawiliśmy urządzenie.

Autorzy aplikacji pomyśleli też o tym, jak utrudniać życie nowemu „właścicielowi” skradzionego telefonu. Where’s My Droid posiada opcje, dzięki którym możemy możemy całkowicie zablokować sprzęt albo też wyłączyć jedynie możliwość wykonywania z niego jakichkolwiek połączeń.

droid1

Bardzo fajną i przydatną opcją jest ta, która pozwala nam na robienie zdjęć smartfonem. Co dzięki niej można osiągnąć? Przede wszystkim spróbować wychwycić twarz złodzieja, tak abyśmy mieli dowód na to, że faktycznie posługiwał się on nie swoją własnością.

Oczywiście, aby program działał prawidłowo nie wystarczy, ze będzie on zainstalowany w smartfonie. Musimy przede wszystkim założyć konto i umieć korzystać z desktopowej wersji Where’s My Droid. To ta druga jest przydatna, gdy nasz sprzęt postanowi trochę od nas odpocząć.

Jak aplikacja sprawdza się w praktyce? Na potrzeby testu zostawiłem telefon u znajomego i bawiłem się różnymi opcjami w domu. Lokalizowanie działa prawidłowo, ale – niestety – w dużych miastach nie wystarcza to na wykrycie sprawcy. W moim przypadku Where’s My Droid wskazał… jedenastopiętrowy budynek. W takich sytuacjach mogą nas wyratować tylko pozostałe funkcje.