WeVideo – maszyna dla mobilnych YouTuberów

0
799

W ofercie producentów zaawansowanych programów komputerowych nie jest trudno spotkać narzędzia do obróbki materiałów video. Jeżeli nie macie jednak czasu na naukę obsługi takich aplikacji albo po prostu nadzwyczajniej w świecie potrzebujecie jedynie najbardziej standardowych funkcji – doskonale sprawdzi się w Waszym wypadku WeVideo.

YouTuberzy oraz inne osoby zajmujące się na co dzień filmami zazwyczaj potrzebują minimum godziny na stworzenie materiału, który widzimy na ich kanale. Dla laika wydaje się to dziwne, ale wystarczy zobaczyć kilka tutoriali, na przykład, dotyczących Adobe Premiere, aby przekonać się, że obróbka video to nie przysłowiowa bułka z masłem. Na szczęście, aplikacja WeVideo nie wymaga od nas szerokiej wiedzy na temat łączenia filmików. Sam byłem zdziwiony, jak wiele potrafi, niczego tak naprawdę nie wymagając.

Największym minusem opisywanego programu jest fakt, że trzeba się w nim zarejestrować. Możemy to zrobić przy pomocy danych z Facebooka lub Google+, ale przygotowano również klasyczny wariant z wypełnianiem formularza. Mimo że poza imieniem, nazwiskiem oraz e-mailem i hasłem nic więcej podawać nie musimy, proces zakładania konta wcale do najkrótszych nie należy.

Po co nam konto w WeVideo? Ponieważ wszystkie filmiki, które w nim tworzymy automatycznie pojawiają się nie tylko w Galerii w smartfonie, lecz również w specjalnym serwisie. Dodatkowo, możemy jeszcze upublicznić je na Facebooku bądź na własnym kanale YouTube. Niestety, bezpłatna wersja apki pozwala jedynie na niską jakość nagrania. Warianty 720p i 1080p dostępne są odpłatnie.

Jeśli chodzi o sam proces tworzenia, nie należy on do skomplikowanych. Zdjęcia oraz filmiki umieszczamy na swego rodzaju osi, w której możemy możemy zarządzać kolejnością występowania nagrań oraz edytować każde z nich. Na końcu pozostaje natomiast jedynie dobrać odpowiednią muzyczkę i opcjonalnie zdecydować się na jeden z dostępnych efektów całkowicie zmieniających wygląd naszego „dzieła”.

Bardzo spodobało mi się to, że WeVideo w łatwy sposób pozwala na skracanie wybranych przez nas elementów. Nie mogę też złego słowa powiedzieć na temat wspomnianych już efektów, które są oryginalne i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeżeli mam być szczery, zaniepokoiła mnie tylko jedna rzecz – przed rozpoczęciem nagrywania video z poziomu apki informowani jesteśmy o tym, że mamy wyłączony GPS. Może mi ktoś wytłumaczyć, po co programowi do obróbki video moja lokalizacja?