Wedding Run – bieg zakochanych

0
595

Produkcja Wedding Run uświadomiła mi, że świat gier wkracza w zupełnie nową fazę. Bo teraz już nie tylko duże korporacje mogą pozwolić sobie na stworzenie apki, lecz może tak naprawdę uczynić to niemalże każdy. A z racji tego, że Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, postanowiłem wspomnieć Wam o runnerze, stworzonym z okazji… ślubu pewnej pary.

Oczywiście, gdyby Wedding Run dotyczył Williama i Kate prawdopodobnie nikogo by to nie dziwiło. Okazuje się jednak, że bohaterami opisywanej produkcji są zwykli, szarzy ludzie, którzy postanowili podejść do swojego ślubu z poczuciem humoru i dać swoim gościom weselnym coś, na co do tej pory chyba jeszcze nikt się nie zdecydował. Czy to dobry ruch? Muszę przyznać, że jak dla mnie – tak!

wedding

W grze Wedding Run kierujemy młodą parą, a naszym celem jest wypełnienie ślubnego obowiązku „póki śmierć nas nie rozłączy”. Zarówno pan w garniturze, jak i pani w charakterystycznej sukni, biegną sobie obok siebie, natomiast my – jako gracze – musimy pomagać im unikać przeszkód. Tych, co prawda, zbyt wielu nie ma, ale kto powiedział, że ilość przeszkadzajek ma wpływ na to, czy dobrze się bawimy, czy nie?

Jak to zwykle w runnerach, sterowanie w opisywanej apce ogranicza się tylko do oddawania skoków. Przycisk po lewej stronie odpowiada za ruchy wykonywane mężczyzną, a po prawej – kobietą. Bardzo często zdarza się tak, że musimy wykonać akcję tylko jednym bohaterem, co wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać i powoduje w naszym mózgu istny „sajgon”.

wedding1

Nikogo z Was na pewno nie zdziwi fakt, że w Wedding Run staramy się śrubować rekordy. Możecie jednak nieco być zszokowani tym, że wyniki nie są tutaj prezentowane pod postacią przebytych metrów, lecz zebranych serduszek. I choć za uzyskane czerwone symbole miłości nic kupić sobie nie możemy, satysfakcja z pomocy młodej parze jest wystarczającym argumentem przemawiającym za tym, że produkcja z tego wpisu to coś zdecydowanie godnego zainteresowania.

Nie spodziewałem się po Wedding Run nowoczesnej grafiki oraz bardzo ambitnej ścieżki dźwiękowej. Piksele nie dla każdego są zaletą, tak więc ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy gra przypadnie Wam do gustu pod względem wizualnym, czy też nie. Co do muzyki… marsz weselny jest i już to zasługuje na piątkę z plusem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here