Weather Live – aplikacjo, powiedz przecie, czy będzie dziś padać na świecie?

0
737

W trakcie zimy raczej nie chcemy się dołować, dlatego też staramy się jak najrzadziej odwiedzać aplikacje pogodowe. Na szczęście, wielkimi krokami zbliża się do naszego kraju wiosna, a co za tym idzie – za oknami coraz częściej będzie świeciło słońce. Jeżeli obecnie nie macie na smartfonie zainstalowanego programu z prognozami pogody, koniecznie powinniście wypróbować bezpłatną apkę Weather Live.

Bohaterka tego wpisu na pewno nie wyróżnia się nazwą. Niektórzy z Was potraktują to jako nie najlepszy omen, ale nie ma co ukrywać, że na tle innych podobnych produkcji Weather Live znakomicie spełnia swoją rolę i zdecydowanie pochwalić się może jedną z najwyższych skuteczności jeśli chodzi o sprawdzalność pogody.

pogoda

Testowałem program przez kilka dni. Tylko raz, w miniony weekend, Weather Live zapowiadał inne warunki atmosferyczne, niż te jakie faktycznie panowały za oknem. Co prawda, nie jestem w stanie stwierdzić, czy równie dobrze wskazuje temperaturę czy ciśnienie, ale myślę, że o jeden czy dwa stopnie Celsjusza różnicy nikt z Was nie będzie się zbytnio obrażał.

Apka stworzona u naszych irlandzkich przyjaciół pozwala na sprawdzanie różnych parametrów pogody. Poza tymi standardowymi, na przykład, wilgotnością czy wspomnianym ciśnieniem, możemy tu podpatrzeć, kiedy będzie miał miejsce zachód słońca czy też wschód księżyca. A wszystko to – co najważniejsze – ustalamy sobie sami, a więc śmiało można powiedzieć, że Weather Live daje się nam dostosować do osobistych potrzeb.

Ekran główny programu wygląda tak, jak widzicie to na screenach. Warto jednak podkreślić, że także w tej kwestii możemy sobie poradzić, korzystając z dostępnych opcji. Łącznie darmowa wersja Weather Live oferuje nam aż cztery rodzaje interfejsu, dlatego każdy z nas bez problemu znajdzie tutaj to, czego najbardziej potrzebuje.

Nie dostrzegłem zbyt wielu minusów w Weather Live, ale zdecydowanie jednym z nich jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Nie będę też ukrywał, że troszkę zawiodłem się na tym, iż brakuje wskaźnika wyrażonego w hPa, który w naszym kraju zawsze mówi, jakie ciśnienie atmosferyczne panuje za oknem.

Co do wyglądu, nie mam Weather Live nic do zarzucenia. Jak doskonale to widzicie, apka prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i zdecydowanie ma szansę spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszych osób.