Weapons throwing RPG – pikselowo-klasyczny RPG-ek

0
791

Nie można napisać, że Weapons throwing RPG grzeszy oryginalną albo zagadkową nazwą. Na pewno też ani razu nie wspomnę w tym wpisie o czymś, co ładnie się prezentuje albo posiada same zalety. Mimo wszystko, nie rezygnujcie z instalacji wspomnianej produkcji. Jestem pewien, że jeśli przepadacie za RPG-ami, ten zajmie w Waszym smartfonie wyjątkowe miejsce.

Weapons throwing RPG jest jedną z tych gier, w których ze świecą należy szukać zupełnie świeżych pomysłów. Widać to już chociażby po samej fabule. Wprawdzie mówi nam ona o pewnych latających wyspach zamieszkiwanych przez ludzi, jednak nie brakuje tu wątków wojennych czy też dobrego z charakteru króla, który robi wszystko, by na świecie zapanował pokój.

Ekran startowy gry z pewnością nie zachęca nas do spędzenia z produkcją mobilną wielu godzin. Myślę jednak, że ludzie, którzy wychowali się na pierwszych częściach serii Final Fantasy kwestię grafiki w ogóle pominą albo też nie będzie ona dla nich najważniejsza.

Opisywana apka pozwala nam wcielić się w kilku śmiałków posiadających zdolność do celnego rzucania rożnego rodzaju mieczami. Oczywiście, wspomniane osobistości wykonują misje na zlecenie króla. Niewiele czasu poświęca się w trakcie gry rozwojowi fabuły, tak więc niektóre rzeczy warto ze wstępu zapamiętać. Dzięki temu łatwiej będzie nam pozbyć się monotonii, która na pewno prędzej czy później się pojawi.

W przeciwieństwie do gier Final Fantasy, o których przed chwilą pisałem, w Weapons throwing RPG  nie możemy eksplorować wirtualnego świata wedle własnego uznania. Kiedy czujemy się więc gotowi na walkę z jakimś przeciwnikiem, wybieramy jedną z kilkudziesięciu dostępnych plansz i przechodzimy do akcji. Zazwyczaj poziomy składają się z kilku walk ze słabszymi rywalami oraz jednej z bossem.

Podczas przygody zbieramy pieniążki oraz klejnoty i tym samym staramy się z biegiem czasu zmienić nasze wyposażenie. Sklepik oraz inne miejscówki służące nam do ulepszania bohatera, a także jego ekwipunku, znaleźć możemy w wirtualnym mieście, które – niestety – występuje na ekranie tylko i wyłącznie w postaci kilku dotykowych przycisków przenoszących nas do wybranego miejsca.

Screeny najlepiej pokazują, że Weapons throwing RPG to nie jakaś pięknie wyglądająca gra. Z całokształtu wpisu można również wywnioskować, iż nie jest ona również bardzo skomplikowana. Najważniejsze jednak, że fanów klasycznych rozwiązań na pewno wciągnie na długo, a do tego dostępna jest w Google Play całkowicie za darmo!