Wars Of Block City – GTA w świecie Minecrafta

0
1556

W Google Play dostępna jest cała masa gier nawiązujących do popularnego Minecrafta. Mimo iż mam ich już w swoim smartfonie całe mnóstwo, wciąż jest mi mało. A że ostatnio znowu wpadła mi w ręce naprawdę udana „kanciasta” produkcja, postanowiłem Wam o niej wspomnieć. Gotowi na to, by poznać Wars Of Block City?

Już na pierwszy rzut oka Wars Of Block City wygląda dość znajomo. I nie chodzi tu jedynie o wspomniane przeze mnie we wstępie nawiązanie do Minecrafta. Nie ukrywam, że gra skojarzyła mi się również z serią GTA, którą darzę wielką sympatią. Czy to właśnie to spowodowało, że apka przypadła mi do gustu? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

mine

Wars Of Block City dostępne mamy dwa rodzaje rozgrywki. Jeden z nich, to jest Survival, przeznaczony jest dla osób lubiących grać przeciwko komputerowym przeciwnikom, natomiast drugi został przygotowany z myślą o osobach mających stały dostęp do sieci.

Zarówno w zabawie w pojedynkę, jak i trybie wieloosobowym chodzi o to samo, a więc o zabijanie za pomocą broni każdego kwadratowego człowieczka, jaki stanie nam na drodze. Podczas naszej wirtualnej walki o przetrwanie w miejskiej dżungli przychodzi nam nie tylko pozbawiać życia, lecz także dbać o to, by mieć jak najwięcej wirtualnej waluty.

Pieniążki, co raczej jest dość łatwe do przewidzenia, możemy wymieniać na nowe karabiny (lub inne maszyny tego typu), dodatkowe życie, amunicję bądź plecak odrzutowy.

mine1

Warto wspomnieć o tym, że twórca Wars Of Block City udostępnił narzędzie, w którym możemy zmieniać wygląd głównego bohatera oraz nadać mu imię. Niestety, nie jesteśmy w stanie wpływać na każdy element stroju, a możemy jedynie wybrać jedną z kilku stworzonych „stylizacji”. Jest to, moim zdaniem, godny odnotowania minus.

Jeżeli lubcie Minecrafta i gry do niego podobne, na pewno nie będziecie mieli powodów ku temu, by narzekać na wygląd Wars Of Block City. Apka jest oryginalna – to prawda, ale myślę, że jest to raczej komplement. Chciałbym mieć do czynienia z większą ilością tak fajnie prezentujących się produkcji mobilnych.