Walking War Robots – ludzie wyręczyli się robotami, ale wojna trwa!

0
2419

Jestem przekonany, że za jakiś czas ludzie nie będą walczyć na wojnach. Niestety, nie jest to jednoznaczne z pokojem na świecie, a po prostu zastosowaniem nowych technologii, czyli wykorzystywaniem robotów do niecnych planów. Chcecie chociaż w małym stopniu liznąć dalekiej przyszłości? W takim razie polecam Wam zagranie w Walking War Robots!

Multiplayery na smartfony to doskonały sposób na nudę, ale pod warunkiem, że nie narzekamy na dostęp do sieci. Walking War Robots jest w trybie offline bezużyteczne, ale – na szczęście – jego internetowe możliwości są godne pochwały.

Walking War Robots

Walking War Robots nie spotkacie umięśnionego żołnierza Marines i jemu podobnych. Opisywana gra to kilkanaście modeli robotów do wyboru, które wraz ze zdobywanym doświadczeniem możemy ulepszać (ale, rzecz jasna, najpierw trzeba je kupić!). Jeżeli mamy na to ochotę, możemy walczyć jedynie jednym mechanicznym wojownikiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić się w roli „opiekuna” dwóch, trzech i tak dalej.

Walka różnymi bohaterami wcale nie jest pozbawiona sensu, ponieważ każdy z nich ma inne bronie do zaoferowania. Te także możemy kolekcjonować, kombinując z różnymi wariantami i szukając tego jedynego, niemal idealnego.

Sterowanie zastosowane w opisywanej produkcji nie będzie Was wkurzać, bo jest standardowe do granic możliwości. Podczas zabawy dotykowa konsolka ani razu nie odmówiła mi posłuszeństwa, dlatego z ręką na sercu mogę ją pochwalić i powiedzieć, że należy jej się zaliczenie do plusów Walking War Robots.

Poza tym, że mamy tu do czynienia z mikropłatnościami, trudno się do czegokolwiek przyczepić. Możemy tworzyć klany, wykonywać specjalne zadania bojowe, a cała zabawa nie ogranicza się do odwiedzania jednej czy dwóch miejscówek.

Warto też podkreślić, że Walking War Robots jest dostępna po polsku. Tłumaczenie zrobione jest nie najgorzej, dlatego jestem spokojny o to, jak na nie zareagujecie.

Gra z tego wpisu dostępna jest w Google Play za darmo, ale jak dacie się jej wciągnąć, nie wierzę, że nie wydacie prawdziwej kasy na nieco potrzebnych błyskotek!