VSCO Cam – chodź pomaluj mój świat…

0
823

Z racji tego, że smarfony z roku na rok wyposażone są w lepsze aparaty, w Google Play pojawia się coraz więcej programów od obróbek zdjęć. Jeżeli często korzystacie z tego typu narzędzi, na pewno nie przejdziecie obojętnie obok projektu o nazwie VSCO Cam, który w ostatnim czasie zyskał sporą sympatię wśród androidowców.

VSCO Cam od samego początku sprawia wrażenie nowoczesnego. Modernistyczny wygląd apki – mimo że utrzymywany w biało-czarnej kolorystyce – cieszy oko jak widok tortu na stole urodzinowym. Niestety, minimalizm ma też swoje wady. Z racji tego, że wszystkie funkcje oznaczone są jedynie logotypem, bardzo łatwo się pogubić. Szczególnie, jeśli ma się do czynienia z programem od zaledwie kilku godzin czy tym bardziej minut. Wprawdzie do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale uważam, że autorzy mogliby w tej kwestii coś zmienić. Jakoś nie widzi mi się częste bawienie każdym „suwaczkiem”, by w końcu trafić na ten, którego szukałem.

vsco

Trochę sobie ponarzekałem, tak więc mogę już przejść do suchych, kolorowych faktów. Co takiego robi VSCO Cam? Dodaje życia naszym zdjęciom albo też go pozbawia. Mówiąc prościej, możemy w nim podwyższyć temperaturę barw, dodać wyrazistość kolorów występujących na fotografii oraz pobawić się kontrastem. W apce nie zabrakło też podstawowych funkcji takich jak przycinanie zdjęć czy ich obracanie.

VSCO Cam nie wspiera dużych plików, co bez wątpienia jest sporą wadą. Z tymi, które tworzone są przez smartfona nie ma jakichkolwiek problemów. Gorzej jeśli zapisuje się na karcie pamięci fotografie z bardziej profesjonalnych urządzeń fotograficznych.

vsco1

Dostępne w programie darmowe narzędzia dla przeciętnego użytkownika powinny być wystarczające. Dla tych nieco bardziej wymagających przygotowano kilka ciekawych filtrów, które kupić można za niecałego dolara każdy. Osobiście nie korzystam za wiele z „upiększaczy” zdjęć. Zachowam jednak VSCO Cam w swoim smartfonie na szczególne okazje. Czasem przydaje się zmienić barwę rodzinnego zdjęcia z ponurej, mrocznej na różowo-pomarańczową 😉


logo-app
VSCO Cam®
VSCO
0   
qrcode-app