Up a Cave to zręcznościówka, której akcja toczy się w mrocznej jaskini. Od gracza zależy, jak przeprowadzi sześcian po skomplikowanych, kamiennych, labiryntach.

Unity oferuje graczom 30 plansz. Może się wydawać, że taka ilość nie powala, lecz już po kilkunastu minutach spędzonych w Up a Cave, dowiadujemy się dlaczego powstało ich tak niewiele.

Im dalej w las, tym więcej… Co tu dużo mówić – każdy kolejny poziom Up a Cave to istny hardcore, który wymaga od gracza nie tylko wykazania się zręcznością, ale przede wszystkim szybką reakcją. Wszystko odbywa się bowiem, na czas.

W każdym z leveli możemy zebrać 3 gwiazdki. Poza nimi, do zgarnięcia są kryształy i power-upy.

Za świecidełka kupujemy ulepszenia w postaci extra tarczy lub magnesów do przyciągania wirtualnych pieniędzy. Niestety, taka przyjemność wymaga sporych nakładów, na które przez długi czas normalnego gracza nie stać.

Na plus można zapisać z pewnością życia. 5 szans to pełen pakiet. Po jego wykorzystaniu (co w przypadku trudnych plansz wcale nie jest trudne), wystarczy obejrzeć sponsorowaną reklamę, by ponownie móc cieszyć się pełnym zapleczem serduszek.

Sklep dla gracza oferuje dwojakie zakupy: nowego sześcianu (różniącego się od pierwowzoru jedynie kolorem), oraz efektów wydobywających się z figury podczas ruchu (kropek, bąbelków, gwiazdek, czy tym podobnych).

Ceny kostek nie są szczególnie wysokie, chociaż początkującym graczom mogą się okazać nie do osiągnięcia. Wystarczy jednak przejść przez kilkanaście pierwszy plansz, by móc sobie pozwolić na większość sklepowych towarów.

Podsumowanie może być tylko jedno – zabawa jest naprawdę przednia, czego dowodem są oceny aplikacji w Google Play 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here