Ultimate Robot Fighting – gdzie człowiek nie może, tam robota pośle

0
700

Według autorów gierki Ultimate Robot Fighting nadejdą takie czasy, w których ludzi nie będą już kręciły walki bokserskie pomiędzy dwoma umięśnionymi facetami, natomiast bijatykami zajmą się… roboty. Nie wiem, czy jest szansa na to, by te wizje się sprawdziły, ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że tak!

Jak na grę, w której naszym zadaniem jest „lanie się” z oponentami, Ultimate Robot Fighting na samym początku serwuje nam dość długi wstęp. To właśnie dzięki niemu dowiadujemy się, że akcja produkcji rozgrywa się w futurystycznym świecie, gdzie ludzie zamiast walczyć na ringach, trenują do tego swoich mechanicznych zawodników. Czy szczegóły są w tym przypadku niezbędne? Moim zdaniem, wręcz przeciwnie.

Pojedynki w grze odbywają się w systemie drużynowym. Nie mamy więc tutaj do czynienia z rywalizacją tylko pomiędzy dwoma zawodnikami, lecz ekipami mogącymi zmieniać swoich zawodników w dowolnej chwilii. Oczywiście, zawsze jednym ze szkoleniowców jesteśmy my, natomiast drugim jest jakiś człowiek kierowany przez sztuczną inteligencję.

To, co na pewno może się podobać w Ultimate Robot Fighting to fakt, iż walki nie polegają tutaj jedynie na bezmyślnym dotykaniu wirtualnych przycisków. Zamiast tego przychodzi nam „tapać” oraz rysować pionowe bądź poziomie gesty. Możemy to – rzecz jasna – robić „na ślepo”, ale warto zapamiętać kilka podstawowych combosów i to właśnie na nich opierać swoje działania.

Urozmaiceniem pojedynków w grze zajmują się również ruchy specjalne. Pozwalają nam one zarówno atakować, jak i bronić się. Chcąc jednak wykorzystać ich potencjał, musimy przede wszystkim mieć bardzo szybkie palce. Jeżeli i to nie będzie dla nas wystarczające, pozostaje nam modyfikowanie umiejętności za pomocą mobilnych kart.

Jeżeli chodzi o wspomniane wyżej dodatki, w Ultimate Robot Fighting znajdują się one w specjalnym sklepie i można je kupować za walutę zdobywaną za wygrane pojedynki. Niestety, sumienną i regularną grą ciężko jest w szybkim czasie pozwolić sobie na naprawdę dobre modyfikacje. Na szczęście, dla najbardziej leniwych z leniwych przygotowano mikropłatności.

Interfejs gierki zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wygląda futurystycznie, dzięki czemu znakomicie komponuje się z rozgrywką i związaną z nią fabułą. Co do wyglądu samych robotów, można mieć mieszane odczucia. Nie wydaje mi się jednak, aby mniej wymagający gracze znaleźli w Ultimate Robot Fighting coś, do czego mogliby się bardzo przyczepić.