Układ Okresowy Quiz – ucz się chemii wszędzie, gdzie chcesz!

0
1287

Aby uniknąć totalnej kompromitacji, postanowiłem nie wypowiadać się na temat swojej przygody z przedmiotem szkolnym zwanym chemią. Mam jednak nadzieję, że mój dzisiejszy wpis dotyczący aplikacji mobilnej Układ Okresowy Quiz zmobilizuje niektórych z Was do nauki, natomiast innym pozwoli przyswajać wiedzę w drodze do szkoły albo pięć minut przed ważną klasówką.

Program Układ Okresowy Quiz stworzony został nie tylko z myślą o tych osobach, które chciałyby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu symboli chemicznych. Ku mojemu zdziwieniu, możemy tutaj również nauczyć się przydatnych rzeczy, a później sprawdzić, ile z tego wszystkiego faktycznie udało nam zapamiętać.

okres

Nie mogę napisać, że aplikacja z tego wpisu ładnie się prezentuje. Bo absolutnie tak nie jest. Wydaje mi się jednak, iż względy estetyczne nie są w tym przypadku najważniejsze. Głównie liczy się funkcjonalność, a co do niej nie można mieć tutaj nawet najmniejszych zastrzeżeń.

Układ Okresowy Quiz oferuje nam albo tryb nauki, albo sprawdzianu. W tym pierwszym możemy zastanawiać się nad odpowiedzią tak długo jak chcemy, a jeżeli mimo to nie zaznaczmy tego, co powinniśmy – w stosunku do nas nie zostaną zastosowane jakiekolwiek konsekwencje. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku wspomnianego przeze mnie quizu. W nim stosuje się zasadę im szybciej, tym lepiej. I co bardzo ważne – wszystkie nasze nieprawidłowe działania sprawiają, że otrzymujemy punkty karne.

okres1

Czego dokładnie możemy nauczyć się w programie? Tak naprawdę niemal wszystkiego, co jest związane z tablicą Mendelejewa. Dostajemy tu okazję do tego, by szkolić się z symboli albo też poszerzać swoją wiedzę na temat tego, w jakim bloku lub grupie znajduje się konkretny pierwiastek. Możliwości aplikacji zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Raz nawet zatęskniłem przez nią do szkoły, a uwierzcie, że zdarza mi się to bardzo rzadko.

Apka Układ Okresowy Quiz jest darmowa. Jak pewnie się domyślacie skutkuje to tym, że pojawiają się w niej reklamy. Na szczęście, możemy je usunąć. Oczywiście, nie jest to darmowe. Nie wydaje mi się jednak, by trzy złote można było nazwać zbyt wysoką sumą. W końcu to mniej niż minuta korepetycji, a przy odrobinie chęci efekty pewnie są dużo lepsze niż przy kilku godzinach indywidualnych zajęć!