Twisty Board przychodzi nam wcielić się w rolę deskorolkarza, którzy trenuje swoje umiejętności na minecraftowej planszy.

Podczas zabawy, gracz ma okazję odblokować aż 30 postaci, z czego na start dostaje tylko jedną. Za nowe ludziki można płacić w wirtualnej walucie zbieranej w dość sporych ilościach na trasach, bądź poprzez mikropłatności, w których każde 5 złotych odpowiada za około 1000 monet.

Jazda po planszy to ścieranie się z innymi istotami uzbrojonymi w pistolety i lasery, a także omijanie mniejszych, bądź większych przeszkód. To również automatyczne strzelanie do rywali i zbieranie różnorodnych gadżetów.

W trakcie gry pojawiają się power-upy, dzięki którym deskorolkarz uzyskuje chwilowe, wypasione zdolności. Stałe ulepszanie bohatera to jedna z podstawowych misji użytkownika aplikacji, dzięki której systematycznie poprawiają się warunki do jazdy.

Twisty Board to typowy tap-tap, w którym sterowanie ogranicza się do pacania w prawą, bądź lewą część ekranu. Mimo tak prostego rozwiązania, nie ma mowy o nudzie. Dynamika i różnorodność plansz (tych jest aż 6), pozwalają na bardzo przyjemną i pełną wyzwań, zabawę 🙂