Tunnel Trouble 3D – rakietowy zawrót głowy

0
579

Szukacie gry, która sprawi, że Wasze oczy będą działały z kilkakrotnie wyższą czujnością niż zwykle? Jeśli tak, nie wydaje mi się, abyśmy mieli powody do narzekań na produkcję Tunnel Trouble 3D. Bo choć nie grzeszy ona piękną grafiką oraz dobrze przemyślanym sterowaniem, skutecznie zajmuje nam wolny czas. A to przecież najważniejsze!

Autorzy Tunnel Trouble 3D zrezygnowali z jakichkolwiek ładnych dla oka wstępów. Przy pierwszym uruchomieniu apki nie mamy okazji ani zapoznać się z fabułą, ani chociażby jakąkolwiek krótką animacją. Zamiast tego od razu zostajemy przekierowani do menu głównego. Czeka nas w nim niemiła niespodzianka. Jest ono bowiem bardzo nieestetyczne i zdecydowanie ma więcej wad, aniżeli zalet.

Przede wszystkim ekran startowy w co najmniej trzydziestu procentach zasłonięty jest przez boczny pasek, w którym wyświetlają się wyniki naszych znajomych z Facebooka. Co jeżeli nie będziemy chcieli zalogować się do gry poprzez ten portal? Niestety, nic się nie zmieni. Na początku gry cały czas z uporem maniaka będzie się nas namawiało do logowania i nasze odmowy nikogo w tym przypadku nie będą obchodziły.

Tunnel Trouble 3D udostępnia nam dwa tryby gry. Teoretycznie powinny się one od siebie sporo różnić, ale w praktyce tak naprawdę są niemalże identyczne. Różnica polega jedynie na tym, że w jednym bijemy rekordy dystansowe, omijając bardziej statyczne przeszkody, a w drugim – wybuchające miny rozsiane po całej planszy niczym gwiazdy na niebie.

Opisywana produkcja na pewno spodoba się miłośnikom minimalizmu. Nie mamy bowiem w niej jakichkolwiek dodatków, które mogłoby urozmaicić zabawę. A skoro ich nie ma, nie możecie liczyć tu także na wirtualną walutę. Najwidoczniej twórcy Tunnel Trouble 3D nie lubią gier z mobilnymi monetami i uważają je za totalną stratę czasu.

Sterowanie zastosowane w apce oparte jest na dotykowej gałeczce umieszczonej po prawej stronie ekranu. Nie wiem, dlaczego całkowicie zrezygnowano w tym przypadku z akcelerometru, który bez dwóch zdań spisywałby się dużo lepiej od domyślnego ustawienia.

Gra Tunnel Trouble 3D wizualnie nie jest w stanie zrobić na nikim większego wrażenia. Na pewno ekran rozgrywki wygląda znacznie ciekawiej od menu, ale brakuje mu wiele do perfekcji.