TuneWiki – aplikacja znienawidzona przez moich sąsiadów

0
743

Kiedy jestem sam w domu albo po prostu mam dobry humor, lubię rozsiąść się wygodnie w fotelu, założyć na uszy słuchawki i śpiewać swoje ulubione kawałki muzyczne. Bardzo często robię to wraz z oryginalnym tekstem, by przy okazji przyjemnej czynności nauczyć się nieco języka obcego. Jakiego programu używam w tego typu sytuacjach? TuneWiki – innej odpowiedzi na to pytanie po prostu być nie mogło.

Tym, co już na samym początku mają ochotę skrytykować TuneWiki za to, że nie różni się niczym od zwykłej wyszukiwarki tekstów piosenek, pragnę wyjaśnić, że opisywana apka jest zdecydowanie czymś więcej. Gdybym miał określić ją w kilku słowach prawdopodobnie powiedziałbym, że jest nowoczesnym i niezwykle wygodnym odtwarzaczem muzyki, który posiada wszystkie funkcje niezbędne dla każdego miłośnika śpiewania we własnych czterech kątach.

tune

Gdy uruchomiłem program po raz pierwszy, złapałem się za głowę. Wydawał mi się niezwykle skomplikowany i wyposażony w ogromną ilość funkcji, których myślałem, że nigdy nie będę w stanie ogarnąć. Panika przeszła dosłownie kilka minut później. Znów okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

 TuneWiki automatycznie synchronizuje się z naszą prywatną muzyczną biblioteką, dzięki czemu nie musimy bawić się w przenoszenie utworów do programu. Ku mojemu zdziwieniu, apka nie wymaga też od nas niczego, by pobrać tekst do danej piosenki. Wystarczy, że wybierzemy plik, by po chwili w naszych słuchawkach rozbrzmiała pożądana przez nas melodia, a na ekranie pojawił się tekst, na którym pogrubione są aktualnie śpiewane przez wokalistę frazy.

tune1

To, co bardzo często przydaje się w trakcie korzystania z TuneWiki, to automatyczny tłumacz, który świetnie sprawdza się, gdy chcemy dowiedzieć się, jak po polsku brzmi tekst danej obcojęzycznej piosenki. 

Mimo że apka jest tylko i wyłącznie odtwarzaczem muzyki, jej autorzy stawiają nie tylko na funkcjonalność, lecz również wygląd. W TuneWiki dostępne są opcje personalizacyjne, dzięki którym możemy dostosować program do własnych potrzeb. Powinno więc spodobać sie nie tylko wymagającym audiofilom, lecz także ludziom mającym bzika na punkcie wizualnych aspektów programów mobilnych.