Tropical Wars – misie koala i ich walka na morzu

0
819

Piratami nie muszą być brzuchaci panowie z tatuażami. Niektóre misie koala też lubią czasem założyć opaskę na jedno oko i wypłynąć na głębokie wody, by rozprawić się z różnymi złoczyńcami. Jeżeli w ostatnim czasie czujecie nieodpartą chęć przeżycia jakiejś przygody, gierka mobilna Tropical Wars może Wam ją zapewnić! Serio, nie bądźcie takimi niedowiarkami – spróbujcie!

Gierka z tego wpisu nie jest kolejną strategią, która niewiele różni się od poprzednich. Począwszy od humorystycznych drobiazgów, a kończąc na kampanii – w przypadku Tropical Wars mógłbym długo wymieniać elementy, jakie zapewniły mi rozrywkę przez wiele godzin. A do tego udowodniły mi, że rynek mobilnych produkcji taktycznych nie jest – a przynajmniej nie powinien być – skazywany na porażkę.

Tropical Wars

Tropical Wars naszym zadaniem jest zarządzanie wyspą i jednoczesne ulepszanie sprzętu pirackiego wirtualnej załogi złożonej ze zbuntowanych misiów. Na skrawku ziemi otoczonym przez wodę stawiamy budowle, rozbudowujemy je oraz zbieramy plony pracy robotników. Wszystko to po to, by mieć jak najlepsze statki, armaty i inne. Celem jest więc zapanowanie nad innymi i stanie się „panem i władcą” mórz i oceanów!

Autorzy gry przygotowali dla nas wspomnianą już kampanię, tryb treningu (możemy w nim kombinować z różnymi taktykami itp.) oraz Multiplayer. To ten ostatni jest najważniejszy, ponieważ w nim udowadniamy swoją wyższość nad innymi, zdobywamy respekt i największe nagrody za walkę. Oczywiście, tak samo jak my, inni gracze również mogą nas atakować oraz rabować. W końcu prawo piratów mówi, że przetrwać może tylko najsilniejszy!

Jeżeli chcemy być prawdziwym postrachem, potrzebujemy czasu albo… dodatkowych błyskotek. Mikropłatności – niestety – wiele potrafią tutaj pomóc. Przekonacie się o tym, kiedy zmierzycie się z graczem, który lubi dużo wydawać na wirtualny ekwipunek. Niektórych może to demotywować, ale nie pocieszenie napiszę, iż takich „mikropłatnościowych cwaniaków” jest stosunkowo niewiele.

Tropical Wars powinno Was też zachwycić grafiką. Naprawdę dobrze się prezentuje i absolutnie nie ma w niej czego zmieniać!