Trello – Twoje własne tablice z wszystkim, czego potrzebujesz

1
938

W czasach codziennej bieganiny, gdzie nie ma się za dużo czasu dla własnych zainteresowań, a czasem nawet i rodziny, bardzo przydają się różnego rodzaju programy ułatwiające nam „ogarnięcie” wszystkich naszych obowiązków i nie tylko. Jeśli jeszcze apki tego typu nie posiadacie, a wiecie, że mogłaby niemal uratować Wam życie, polecam wypróbowanie bardzo pomysłowego narzędzia o nazwie Trello.

Trello to aplikacja pozwalająca nam na tworzenie wirtualnych tablic, w których możemy zamieszczać bloczki z dowolnym tekstem, a także zdjęciami. Jeżeli mieliście kiedykolwiek do czynienia z serwisem typu Pinterest, bardzo szybko powinniście załapać o co w tym chodzi. Bo choć program wydaje się na pierwszy rzut oka dość prosty, odkrycie jego potencjału zajmuje naprawdę sporo czasu.

Wspomniane przeze mnie tablice to swego rodzaju pulpity. Pozwalają nam one na przechowywanie ważnych dla nas informacji posegregowanych w dowolnej ilości kolumn. Jeżeli chcemy, możemy korzystać tylko i wyłącznie z jednego pulpitu i podzielić go tak, by znalazło się w nim zarówno miejsce na sprawy prywatne, jak i służbowe. Trello pozwala nam jednak na tworzenie wielu tego typu „zbiorowisk”, które – według własnych preferencji – możemy dostosować kolorystycznie i nie tylko.

Dodawanie notatek i „bloczków” jest bardzo proste. Wystarczy dotknąć odpowiedniego przycisku, wpisać to na co ma się ochotę, a także ewentualnie umieścić kolorową zakładkę (ich symbolikę sami ustalamy). W programie znalazła się także opcja wklejająca zdjęcia. Mówię Wam, nic tak nie motywuje jak przypomnienie „Posprzątaj!” i zdjęcie chaosu panującego w mieszkaniu.

Trello dostępne jest tylko w angielskiej wersji językowej. Nie wydaje mi się jednak, by ktokolwiek miał problemy z jego obsługą. Polecam na samym początku zapoznać się z przykładową stroną dodaną przez autorów aplikacji. Bardzo potrafi ułatwić życie i uniknąć sytuacji, kiedy to jak głupi szukamy opcji, której włączenie zajmuje wprawionym dosłownie kilka sekund.

Narzędzie Trello działa poprawnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego funkcjonalności. Niestety, posiada kilka wad. Po pierwsze, nie działa bez internetu, a po drugie wymaga od nas założenia konta. Warto też zaznaczyć, że do dodawanych przez nas tablic (jeśli nie odhaczymy odpowiedniej opcji) może mieć wgląd każdy posiadacz programu.