Traffic Rider – szaleństwo na dwóch kołach

0
845

Nie każdy jest na tyle odważny, by wsiąść na motocykl i pędzić przed siebie z zawrotną prędkością. Ale przecież nikt nie każe od razu robić tego w prawdziwym świecie. Jeżeli macie ochotę zaszaleć, pobierzcie zręcznościówkę Traffic Rider i sprawdźcie się w roli naprawdę ekstremalnego fana dwóch kółek!

Nikt nie jest głupi, w Traffic Rider nie od razu pozwala nam się siadać na sportowym ścigaczu i mijać napotkane samochody. Na „dzień dobry” gra wita nas typowo miejskim skuterem, który rozpędza się do setki w tempie pierwszych pojazdów osobowych. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że w dziele studia Soner Kara wprawa jest iście ważna. A już na pewno jest znacznie ważniejsza, niż w innych tego typu gierkach.

To, co na pewno wyróżnia Traffic Rider na tle innych motoryzacyjnych zręcznościówek, to widok z perspektywy pierwszej osoby. O ile w samochodówkach jest to prawie standard, w przypadku apki o motocyklach spotkałem się z tym po raz pierwszy i muszę przyznać, że bardzo mi się to rozwiązanie spodobało!

Gra pozwala nam sprawdzić się w kilku rodzajach rozgrywki. Nie tylko oferuje jazdę „na luzie”, lecz również mamy w niej dostęp do ogromnej ilości wyzwań, gdzie musimy pokonywać konkretne trasy w jak najkrótszym czasie, mijając przy tym mnóstwo pojazdów i zaliczając checkpoint za checkpointem.

Nasze starania na drodze premiowane są punktami doświadczenia, które z kolei mają wpływ na zarobione przez nas pieniądze. Im więcej pieniążków na koncie, tym lepsze perspektywy. Nie tylko kupować możemy bowiem nowe maszyny, lecz także ulepszać te już przez nas posiadane. Co ciekawe, tuning nie ogranicza się tylko do poprawy osiągów, lecz również do malowania karoserii.

Sterowanie w Traffic Rider trzeba wyczuć. O ile naciskanie gazu czy hamulca nie jest czymś skomplikowanym, a tym bardziej trudnym, panowanie nad motocyklem przy pomocy akcelerometru wymaga treningu. Na szczęście, dzięki praktyce odblokowujemy nowe miejscówki i levele, tak więc nie można powiedzieć, by było to jakieś nudne zajęcie!