Toy Blast – zabawa w świecie kolorowych klocków

0
3480

Wczoraj poruszałem temat przepysznych słodyczy, natomiast dzisiaj chciałbym wspomnieć o innym ważnym elemencie w życiu dzieci. Oczywiście, mowa tu o zabawkach. Toy Blast nie jest – co prawda- grą, która charakteryzuje się niepowtarzalną rozgrywką, ale zdecydowanie jest w stanie pomóc Wam w przypomnieniu starych, dobrych czasów.

Toy Blast jest układanką za gatunku match-2. Jak pewnie się domyślacie, oznacza to, że możemy zdobywać tu punkty nie tylko za trójelementowe łączenia, lecz także te, które składają się z zaledwie dwóch takich samych rzeczy. Żebyście zbyt szybko się nie zniechęcili, powiem od razu – w opisywanej produkcji nie skupiamy się na diamentach czy galaretkach, lecz kolorowych, sześciennych klockach, jakimi z całą pewnością bawiliście się w dzieciństwie.

toy

Liczba plansz dostępnych w grze jest spora. Na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą, że od przybytku głowa nie boli, ale myślę, że ponad 130 leveli to nie najgorszy wynik. Szczególnie, iż Toy Blast ciągle się rozwija, a to oznacza, iż raz na jakiś czas pojawiają się aktualizacje.

W jaki sposób łączymy ze sobą kolorowe klocki w produkcji? To raczej Was nie zdziwi, a to dlatego, że wszystko opiera się na dotykaniu ekranu w miejscu, gdzie chcemy usunąć dane elementy. Oczywiście, im więcej czerwonych, żółtych czy niebieskich sześcianów uda nam się wyeliminować w tym samym momencie, tym pokaźniejsza liczba „oczek” znajdzie się na naszym koncie. Zasada stara jak świat, a nadal sprawdza się doskonale, co nie?

toy1

Twórcy Toy Blast – mimo że nie stworzyli klasycznej „macz trójki” – wyraźnie wzorowali się na wykorzystywanych w nich standardach. Limit żyć i wirtualne pieniądze są tutaj na porządku dziennym. Podobnie jest zresztą z power-upami, których jest może i sporo, ale korzystanie z któregokolwiek z nich wiąże się z wysokimi kosztami.

Gra nie zawiodła mnie pod względem graficznym, choć muszę przyznać, po apce  budzącej dziecięce wspomnienia spodziewałem się czegoś znacznie bardziej uroczego i barwnego. Cóż, w życiu wszystkiego mieć nie można, a więc trzeba cieszyć się z tego, co jest.