Tompang – mobilny targ dla każdego

0
727

Dzięki internetowi nie musimy już pisać ogłoszeń do lokalnych mediów albo też gadać ze wszystkimi możliwymi znajomymi, aby sprzedać niepotrzebną nam rzecz. Na pewno widać w tej kwestii progres, ale jeśli wydaje Wam się, że dostępne obecnie w naszym kraju serwisy ogłoszeniowe są szczytem możliwości, udowodnię Wam, że wcale tak nie jest. A dokładniej rzecz biorąc, zrobi to za mnie świetna, pomysłowa aplikacja mobilna o nazwie Tompang, która dostępna jest w Google Play zupełnie za darmo.

Czym jest Tompang? Bardzo ciężko jest jednoznacznie na to odpowiedzieć. Jest to jednocześnie nowoczesny serwis ogłoszeniowy, sklep internetowy oraz… portal społecznościowy. Działa on na prostej zasadzie, jednak nie przeszkadza to w nazwaniu go innowacyjnym i niezwykle przydatnym. Niestety, póki co raczej nie w Polsce.

tompangi

Przy pierwszym uruchomieniu programu musimy założyć profil bądź też zalogować się poprzez Facebooka. Zawsze omijam z daleka tę drugą opcję, ale w tym akurat przypadku sprawdza się doskonale, bowiem dzięki niej nasi znajomi są na bieżąco informowani o tym, co chcemy sprzedać bądź kupić. Ojej, trochę się wygadałem. W takim razie już spieszę z wyjaśnieniami.

Po zalogowaniu się na swoje konto w Tompang możemy podać kilka podstawowych danych na swój temat, dodać zdjęcie, a później… przeglądać oferty sprzedaży przeróżnych produktów, wystawianych zarówno przez osoby prywatne, jak i sklepy internetowe. Każdy produkt możemy sobie zobaczyć, dodać komentarz na jego temat no i – rzecz jasna – kupić.

s1

Oczywiście, nie tylko funkcja kupowania jest w tym przypadku godna uwagi. Warto również podkreślić, że Tompang świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy mieszkamy daleko od miejsca, w którym można kupić coś, o czym od dawna marzymy. W takich momentach możemy wystawić odpowiednie ogłoszenie i czekać na odzew innego użytkownika.

Jeśli mamy tylko na to ochotę, również i my możemy w Tompang wystawić własną ofertę sprzedaży. Dodanie notki sprzedażowej zajmuje nie więcej, niż wstawienie zdjęcia do portalu społecznościowego, tak więc można powiedzieć, że nie wymaga od nas zbyt wiele zaangażowania.

Fajną opcją jest również dodawanie do obserwowanych konkretnych osób bądź sklepów, dzięki czemu możemy być na bieżąco ze wszystkimi ofertami ulubionych sprzedawców.

Na chwilę obecną Tompang rozwija się przede wszystkim w Singapurze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by uległo to zmianie, ale – jak wiadomo – potrzeba do tego przede wszystkim aktywnych użytkowników. Co zatem robić? To chyba proste, pobierać, testować i pokazywać znajomym! 😉