Tiny Car Rush – pikselowe szaleństwo na drodze

0
775

Nieustanna jazda samochodem w tym samym kierunku może być nużąca, jednak nie dotyczy to rozgrywki oferowanej w gierce Tiny Car Rush. Jeżeli w najbliższym czasie czekają Was sytuacje, w których przyda się coś na przysłowiowe pięć minut, jestem przekonany, że produkcja studia Manodio spełni Wasze oczekiwania.

Tiny Car Rush to nie gra, w której otaczająca nas wirtualna rzeczywistość cały czas ulega zmianom. Świat opisywanej produkcji zbudowany jest tylko z jednej dosyć prostej autostrady i występuje w nim jedynie kilka typów samochodów oraz… żółw. Tak, ten ostatni również pełni tutaj rolę pojazdu i pozwala nam na bicie rekordów punktowych.

rush

Zasady zabawy w Tiny Car Rush proste są tak, że aż głupio o nich pisać. Wszystko, co trzeba tutaj robić to bowiem unikanie aut oraz zbieranie pikselowych pieniążków. Oczywiście, nie jest to nic wyszukanego i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Mimo to, dzieło ludzi z Manodio dobrze zabija nudę i – wbrew pozorom – nie daje nam o sobie zapomnieć w ciągu dnia.

Wygląd drogi oraz tego, co znajduje się wokół niej ulega losowym zmianom. Rzadko zdarza się sytuacja, abyśmy dwa razy pod rząd natrafili na taką samą trasę. Zmienny jest także wygląd kierowanych przez nas samochodów. Ma to na pewno swoje zalety, ale pewnie znajdą się wśród Was również i tacy, którzy będą na to narzekać. W końcu posiadanie własnego, pikselowego auta to spora frajda. A gdy jeszcze można pobawić się w tuning… och, wtedy to już w ogóle!

Niestety, Tiny Car Rush ani nie pozwala nam na zakup nowych bryk, ani też na jakiekolwiek modyfikacje. Po co zatem zbierane w trakcie rozgrywki pieniądze? Ano po to, żeby graczowi zbytnio się nie nudziło, a jego rezultat punktowy rósł w oczach. Moim zdaniem, to trochę za mało, by wciągnąć bardziej wymagających posiadaczy smartfonów.

rush1

Poza trybem dla jednego gracza, Tiny Car Rush oferuje też Multiplayer dla dwóch, trzech, a nawet czterech osób. W zabawie wieloosobowej zwycięzcą zostaje ten, kto osiągnął najwyższy wynik ze wszystkich uczestników mini-mistrzostw. Nie jest to coś spektakularnego, ale lepiej, że taka opcja jest, niż gdyby miało jej nie być.

Sterowanie pikselowym pojazdem odbywa się w grze na dwa sposoby – za pomocą akcelerometru albo dotykowej kierownicy. Wyboru dokonujemy przed każdą rozgrywką. Osobiście radzę skusić się na czujnik ruchu. Tradycyjna metoda w tym przypadku nie sprawdza się najlepiej, ponieważ sprawia, że zasłaniamy istotne fragmenty pola rozgrywki.