Timely – budzik dla najbardziej wybrednych

0
780

Znam osoby (całe mnóstwo osób!), które nie potrzebują niczego, czego nie oferowałby domyślny budzik zainstalowany na Androidzie. Znam też i na tyle wybredne (sam do nich należę), że aplikacji do porannego wstawania szukają dobrych kilkadziesiąt minut. Tym drugim zawsze polecam świetnie wyglądający program o nazwie Timely. Nie mieliście z nim jeszcze styczności? No to czas najwyższy to zmienić.

Już przy pierwszym uruchomieniu Timely zdaje się być wyjątkowy. Szczególnie rzuca się w oczy modernistyczny, aczkolwiek kolorowy, wygląd aplikacji. Poetą nie jestem, by pokusić się o pełen ekspresji opis palety kolorów. Jak prezentują się tła dostępne w programie widać najlepiej na screenach. Od siebie mogę dodać tyle, że do wyboru jest kilkanaście domyślnych animowanych motywów oraz specjalny kreator pozwalający nam dostosować wygląd budzika do własnych potrzeb.

timely

Na ekranie głównym apki znajdują się trzy swego rodzaju zakładki. Poruszamy się między nimi, przeciągając palcem po ekranie w prawą bądź lewą stronę. Poza alarmami nastawionymi na budzenie możemy w Timely sprawdzić godzinę wraz z aktualnym dniem tygodnia, a także skorzystać z minutnika. Ten ostatni występuje w w postaci wirtualnego pokrętła, z obsługą którego bez problemu poradziłoby sobie nawet dziecko.

Wracając do budzika, w Timely możemy ustawić kilka trybów budzenia. Możemy stworzyć sobie oddzielny na każdy dzień tygodnia albo ciągle przestawiać coś w jednym. Wszystko zależy od nas, a w zasadzie od tego, czy chce nam się każdego dnia ustawiać coś, co można zaprogramować i korzystać przez dłuższy czas.

W trakcie modyfikacji alarmu możemy zmieniać nie tylko dzień i godzinę jego aktywacji, lecz także jego dźwięk. Dostępna jest też funkcja zwana sprytnym budzikiem, której zadaniem jest wybudzać nas ze snu w łagodny sposób.

Warto wspomnieć, że w Timely udostępnione zostały też wirtualne wyzwania, bez których dezaktywacja budzika jest niemożliwa. Dostępnych jest kilka tego typu mini gier, między innymi, taka, w której wykonujemy równanie matematyczne, rysujemy wzorek albo dopasowujemy figury geometryczne. Oczywiście, włączenie tej opcji jest całkowicie dobrowolne.

Korzystam z Timely od bardzo długiego czasu i śmiało mogę go polecić. Jest funkcjonalny, działa bardzo płynnie, a do tego na tle innych tego typu programów wygląda jak modelka wśród kandydatek na Miss Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here