The Untold Legend: Strcke Back – uciekajcie, złośliwi orkowie!

0
662

Bohater gry The Untold Legend: Strcke Back jest potężnym czarodziejem, który nie potrzebuje wiele czasu, aby pokonać całą zgraję złych orków. Niestety, jest jeden mały problem – wspomniany osobnik nie posiada oczu, tak więc sam w sobie nie potrafi pomóc ludziom w walce z przebrzydłymi zielonymi stworami. Jeżeli macie ochotę pomóc potężnemu, aczkolwiek nie do końca sprawnemu, magikowi – śmiało, droga wolna!

To, że główna postać gry The Untold Legend: Strcke Back nie posiada oczu jest prawdą. Nie wydaje mi się jednak, żeby autorzy opisywanej produkcji zrobili to specjalnie. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż wcielamy się w niej we wspomnianego już mistrza władania czarami i staramy się uporać ze zgrają złych orków, którzy postanowili napaść na pewne miasteczko zarządzane przez ludzi.

W aplikacji dostajemy wolną rękę w kwestii podejmowania wszelakich decyzji strategicznych, mimo że początkowo nic na to nie wskazuje. Przede wszystkim ze względu na tutorial. Wyraźnie traktuje on graczy jak niedojrzałych przedszkolaków, którym wszystko trzeba pokazać i wytłumaczyć. Nie mamy możliwości ani przerwania samouczka, ani też skorzystania z niego w sposób inny, niż zostało to zaplanowane. Mówcie sobie co chcecie, ale – według mnie – jest to bardzo kiepskie rozwiązanie.

Naszym głównym zadaniem w grze jest przywrócenie dawnego blasku wspomnianemu już przeze mnie miasteczku. Aby zrealizować cel musimy przede wszystkim odpierać ataki złych stworów oraz w miarę możliwości odbudowywać kolejne spalone budynki, w których swoje siedziby mają różnego rodzaju wojownicy.

Na planszach w The Untold Legend: Strcke Back chodzi głównie o to, aby nie dopuścić oddziałów wroga do bram chronionej przez nas miejscówki, a jednocześnie zniszczyć kamienne wejście znajdujące się naprzeciwko. Choć główny bohater jest bardzo potężny, sam nie jest w stanie poradzić sobie z problemem. Właśnie dlatego – mimo że możemy korzystać z jego mocy – od czasu do czasu przychodzi nam przywołać kilku pomocników świetnie radzących sobie z orkami.

Dodatki dla naszego czarodzieja dostępne są w wirtualnym sklepiku, podobnie zresztą jak wszelkiego rodzaju skille. Na pierwszy rzut oka ceny wydają się dość wyskokowe, ale z biegiem czasu zmienia się nasze podejście w tej kwestii.

The Untold Legend: Strcke Back wygląda całkiem przyzwoicie, choć z pewnością nie nazwałbym jej idealną pod względem graficznym. Przyglądając się uważnie wirtualnemu światu, widać sporo niedoróbek oraz pikselowych zgrzytów. Nie zmienia to jednak faktu, że przy opisywanym tytule można miło spędzić swój wolny czas.