The Trail – wyrusz w podróż w nieznane

0
1080

The Trail to gra przygodowa, która od pierwszych chwil urzeka szatą graficzną. W momencie zalogowania się do aplikacji, mamy szansę na wybranie jednego z 7 bohaterów. Naszym celem okazuje się podróż do New World, znalezienie przewodnika, podążanie za wskazówka, zbieranie różnych przedmiotów, znalezienie partnera, założenie rodziny i w końcu zbudowanie własnego imperium i zarobienie fortuny. Brzmi dobrze, prawda? 🙂

the-trail-aplikacje-android-w-google-play

Nasza przygoda zaczyna na brzegu, gdzie wysiadamy z transportującej nas łódki. Poznajemy szybko towarzysza, który prowadzi nas przez grę. Postać uczy nas jak sterować naszym podróżnikiem, oraz na co powinniśmy zwracać uwagę.

Początkowo jesteśmy goli i weseli (prawie dosłownie). Dopiero z czasem znajdujemy przedmioty, które umożliwiają nam rozwój osobisty. Takie obiekty jak buty przyspieszają chodzenie, czy bieganie, co przekłada się także na faktyczny rozwój naszej postaci.

Co jakiś czas odwiedzamy ogniska, gdzie mamy chwilę na naładowanie akumulatorów. Jest to też moment na zdobycie informacji, ile jeszcze kilometrów dzieli nas od celu. Wszystko zgrabnie opisane, przeczytane a także pokazane.

jij

Dolna część ekranu zawiera nasz plecak i zebrane w nim fanty. Z niektórych korzystamy już w pierwszych minutach gry, z kolejnych dopiero po pewnym czasie. Rozgrywka jest sprowadzona do bardzo przyjemnych podróży, które – bez zastanowienia – zaliczam do relaksacyjnych.