The Quest Keeper – endless runner w RPG-owym stylu

0
620

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyście mi powiedzieli, że macie już dość standardowych endless runnerów. Mimo wszystko, mam nadzieję, że znajdziecie nieco miejsca w swoich smartfonach, aby zainstalować produkcję The Quest Keeper. Owszem, jest to kolejna gra, w której rozgrywka trwa nieskończenie długo. Możecie być jednak pewni, że w tym przypadku nuda nie będzie Wam doskwierać przez bardzo długi czas.

Miejscem akcji jest w The Quest Keeper pikselowy loch, w którym przebywa pewien czarodziej oraz jego uczeń. Ten drugi postanawia wyruszyć na wyprawę swojego życia i tym samym chce udowodnić swojemu nauczycielowi, że stać go na wiele poświęceń, a do tego potrafi w praktyce wykorzystać zdobytą przez siebie wiedzę.

quest

Jeżeli nie zagracie w opisywaną produkcję, a jedynie przeczytacie, o co w niej chodzi, prawdopodobnie bardzo szybko zwątpicie w jej możliwości. Co by nie mówić, jest to spory błąd, bo choć The Quest Keeper to kolejna gra, w której biegamy ludzikiem, unikamy przeszkód i zbieramy monety, oferuje ona wiele bardzo oryginalnych elementów zabawy.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że zmienia się tutaj otoczenie bohatera. Cały czas musimy bić rekordy dystansowe, ale sami decydujemy o tym, czy robimy to w mniej, czy też w bardziej skomplikowanej miejscówce. Oczywiście, nie możemy od razu pozwolić sobie na uzyskanie dostępu do każdej z plansz. Potrzebujemy do tego określonej liczby monet, które zdobywamy albo w trakcie rozgrywki, albo oglądając reklamy video.

Biegając po wirtualnym świecie, napotykamy nie tylko na przeszkadzajki. Raz na jakiś czas zdarza się natrafić na skrzynię z monetami albo magiczny checkpoint. Ten drugi – co prawda – spełnia swoją rolę, jednak korzystanie z niego jest odpłatne, a więc nie zawsze możemy sobie na to pozwolić.

quest1

Poza wspomnianą już różnorodnością wyzwań, The Quest Keeper oferuje również sporo dodatków w postaci wyposażenia dla bohatera. Niektóre stroje stworzone są tylko dla „szpanu”, ale mamy też takie, które posiadają unikalne umiejętności, na przykład, świetnie chronią przed ogniem czy innymi żywiołami.

Endless runnery nudzą się zazwyczaj po kilku godzinach, ale w przypadku The Quest Keeper sprawa ma się zdecydowanie inaczej. Posiadam tę produkcję już od kilku dni i cały czas bardzo chętnie do niej sięgam. Cóż zatem mogę jeszcze dodać? Po prostu – polecam!