The Perfectionist – pedantyczne sprzątanie… porządku

0
652

Pamiętajcie Detektywa Monka? Był to zwariowany facet, który miał bzika na punkcie czystości. Nie potrafił przeżyć źle ułożonych ołówków czy niesymetrycznie zasłoniętych zasłonek. Mówię Wam – bycie takim człowiek jest straszne!Doskonale widać to w grze mobilnej o nazwie The Perfectionist!

Nie będę musiał poświęcać wielu godzin na wyjaśnienie Wam rozgrywki dostępnej w The Perfectionist. Najważniejsze jest to, że od początku do końca chodzi w niej o to samo, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że zabawa jest nudna i przewidywalna. Okej, okej, może po pewnym czasie zaczniecie ziewać, ale wierzcie mi – szybko zaprzestaniecie, gdy zrozumiecie, iż jest to totalne marnotrawstwo cennych sekund.

per

The Perfectionist zdobywamy punkty za prawidłowe porządkowanie. Innymi słowy, nasz cel polega na poradzeniu sobie z chaosem panującym w konkretnych rzeczach, na przykład, w rządku ołówków, pizzy, wzorku składającego się z kwadratów i tak dalej, i tak dalej.

Autorzy gry wymagają od nas, byśmy w jak najszybszy sposób zaznaczyli element, który nie do końca pasuje do całości planszy. Kiedy, na przykład, widzimy budynek z oknami, a w nich firany, musimy znaleźć mieszkanie, gdzie ktoś postanowił działać po swojemu, nie przejmując się zupełnie jakimikolwiek schematami.

Nie możemy wykonywać zadania w nieskończoność. Na górze ekranu wyświetla się pasek wyznaczający czas i jeżeli całkowicie się on wyczerpie, zabawa dobiega końca. Na szczęście, nie trzeba być idealnym perfekcjonistą, bo twórcy The Perfectionist pozwalają nam na skuchy. Ma się rozumieć – wszystko z umiarem!

per1

Za punkty osiągnięte w grze zdobywamy levele. Awans na którykolwiek z nich związany jest z pojawieniem się nowej planszy. Jeszcze nie doszedłem do tego, ile wyzwań jest w sumie w The Perfectionist, ale mogę Wam zagwarantować, że nudzić się nie będziecie.

Aha, nie myślcie sobie, że The Perfectionist to głupia gierka, w której bezmyślnie walczymy o rekordy. Trzeba w niej non-stop główkować, a każdy przestój nie sporo kosztuje!