The Onion Knights – po prostu… rycerze cebuli

0
1022

Nie lubię cebuli. Nie dość, że pieką przez nią oczy, to jeszcze nie smakuje najlepiej. Ale co tam, w grze The Onion Knights musiałem zrobić wyjątek i stanąć w obronie cebuli. Nie możemy przecież dopuścić do tego, by z całego świata zginęły brokuły, ziemniaki oraz cała masa innych naturalnych przysmaków!

Produkcja The Onion Knights jest oryginalną gierką obronną, w której naszym celem jest chronienie królestwa cebuli. Nasz wróg jest bardzo silny, bo do tej pory podbił już kilka potężnych obszarów, ale – rzecz jasna – my musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby „Cebulandia” była bastionem nie do zdobycia. Nie będzie o to łatwo i tego możecie być pewni.

W jaki sposób dokładnie wygląda rozgrywka w opisywanej gierce? Każde wyzwanie to horda oponentów do pokonania, którą zazwyczaj niszczy się za pomocą armaty. Pociski wystrzela wirtualny wojownik, a tego wybieramy na samym początku planszy. Oczywiście, bohaterowie różnią się wyglądem oraz mają charakterystyczne sposoby walki. Jest zatem w czym wybierać, ale… no, nie tak od razu.

Rycerzy, wieśniaków, olbrzymów i tym podobnych dostajemy na specjalnych, mobilnych kartach. Żeby zdobyć kilka takich, musimy wydawać zarobione błyskotki albo też oglądać reklamy. Co ciekawe, punkty mocy możemy ze sobą łączyć, tworząc jednego super herosa, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by mieć w zanadrzu kilku „szaraków”.

W podstawowym trybie gry czeka na nas w The Onion Knights ponad 150 leveli do ukończenia. Wszystkie etapy dostępne są albo w anielskim (łatwym), albo diabelnym poziomie trudności. Jeśli chodzi o ten drugi, na początku radzę go sobie odpuścić. Dlaczego? Bo po prostu jest wyjątkowo trudny i niesprzyjający nowicjuszom,

Grafika i dźwięki zastosowane w The Onion Knights nie powalą Was na kolana, ale nie chce mi się wierzyć, by wyjątkowo Was zniechęciły. Poza tym – moim zdaniem – gierka jest jak najbardziej w porządku. Przyczepiłbym się co najwyżej do reklam oraz mikropłatności, które są dosyć wkurzające.