The Mix Machine – kochane dzieci, nie róbcie tego w domu!

0
878

Gry dla dzieci zazwyczaj pozwalają najmłodszym kolorować wirtualny świat, słuchać skocznych piosenek albo po prostu dają okazję do przeżycia fajnej przygody. Szczerze powiedziawszy, poza The Mix Machine, nie słyszałem o żadnej innej produkcji, która pozwala na… krzyżowanie owoców i przedmiotów ze zwierzakami. Co, do jasnej ciasnej, mieli na myśli ludzie ze studia Pangolin? Pozwólcie, że nie będę w to wnikał. Dla dobra naszego i naszych pociech.

Mam kilku zaufanych twórców, którym nie waham się „powierzyć” kuzyna czy siostrzenicy. Oczywiście, cały czas staram się szukać nowych, utalentowanych zespołów, dlatego też tytuł The Mix Machine zaciekawił mnie od momentu, kiedy tylko ujrzałem go w Google Play. Niestety, pierwsze wrażenie okazało się tak naprawdę ostatnim pozytywnym.

mix

Ekran główny – podobnie jak sama zabawa – jest wyjątkowo minimalistyczny i od początku daje nam do zrozumienia, z jaką apką przyszło nam się „spotkać”. Nie mam nic do zarzucenia samemu wyglądowi, bo ten raczej jest w porządku. Nie wydaje mi się także, by było na miejscu narzekanie na oprawę dźwiękową. Mimo wszystko, jestem zdania, iż na takie elementy najmłodsi nie zwracają uwagi. Dużo bardziej interesująca jest dla nich rozgrywka, a ta w tym przypadku do wyjątkowo fajnych nie należy.

W The Mix Machine dzieci wrzucają do specjalnej maszyny zwierzęta oraz rożne przedmioty. Po lewej stronie ekranu znajdują się instrumenty muzyczne, owoce i tak dalej, natomiast po prawej do wyboru mamy kilka sympatycznych, uśmiechniętych stworzonek. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru, wirtualny wynalazek uruchamia się i wyłania się z niego „potwór”. Przez chwilę tańczy, wygłupia się, a później wszystko zaczyna się od nowa. I to – niestety – już wszystko.

Jestem świadomy tego, że dzieci są bardzo ciekawe świata i w ich głowach często pojawiają się wymyślne pytania. Mówcie sobie co chcecie, ale ja i tak uważam, iż łączenie słonia z gitarą nie przypadnie przedszkolakom do gustu.

I ich rodzicom pewnie też nie, bo The Mix Machine wcale nie jest całkowicie darmowe. Podstawowy zestaw głównych bohaterów jest bardzo ubogi, a dodatkowych przyjaciół można kupić sobie za prawdziwe pieniądze. Ich cena to niecałe 5 złotych. Niby niewiele, ale trzeba brać pod uwagę, że ten płatny dodatek to tak naprawdę tylko kilka minut zabawy „gratis”.