Żeby stworzyć dobrą grę akcji, należy mieć naprawdę dobry pomysł. Twórcy The Little Fox mają fantastyczną wyobraźnię i genialne poczucie smaku. Opracowali produkcję, która dosłownie zachwyca.

Za wygląd gra otrzymuje ode mnie bezapelacyjnie 5 gwiazdek. Nowoczesna, przestrzenna i dokładna – dokładnie taka jest. Jeżeli chodzi o pomysł, również zasłużone 5 gwiazdek. Kwestie jakości zabawy oceniłam na 4. Dlaczego uszczknęłam jedną gwiazdkę? Przez mikropłatności.

Główny bohater, Pan Lis, porusza się po planszy wykonanej z heksagonów. Automatycznie skacze, przyspiesza i korzysta z innych opcji, podczas gdy naszym zadaniem jest jedynie kierowanie jego ciałem w prawo, bądź w lewo.

Tereny, po jakich przychodzi nam się przemieszczać, składają się z większej, bądź mniejszej grupy heksagonów. Czasem droga jest ,,wielopasmowa” a innym razem przychodzi nam śmigać po jednej linii. Chcąc zbierać kryształy i wybierać swoją własną ścieżkę, należy odpowiednio zmieniać ułożenie bohatera.

Jeżeli nie zmienimy trajektorii lotu lisa, wpadnie on w przepaść i tym samym zakończymy swoją grę – przynajmniej na chwilę. Możemy wrócić do zabawy, jeżeli wykorzystamy energię. Ta oczywiście jest ograniczona i po pewnym czasie nam jej po prostu brakuje. Wtedy musimy czekać na naładowanie się błyskawicy.

Czas oczekiwania nie jest szczególnie długi.  Jednak samo to, że nie możemy przez pewien czas grać sprawia, że podnosi nam się ciśnienie. Z tego też względu w temacie możliwości jedna gwiazdka zostaje zabrana.

Do pokonania jest wiele ciekawych plansz, przez co wszystkie złe rzeczy są tak naprawdę wybaczalne prawie natychmiast 🙂