The Greedy Cave – RPG-ek w stylu Don’t Starve

0
1565

Kiedy nie ma mnie w domu, a więc nie mogę usiąść do konsoli czy PC-a, mam świetną alternatywę dla komiksowej gierki Don’t Starve. Możecie jej nie kojarzyć, ale jestem przekonany, że pokochacie barwnego RPG-a The Greedy Cave który jest do pobrania z Google Play całkowicie za darmo!

Może młodsi Czytelnicy nie kojarzą, ale była niegdyś (teoretycznie to ciągle jest) taka gra o nazwie Tibia. Chodziło się w niej pikselowym ludzikiem, a komputer wmawiał nam, że uderzamy w szczury, cyklopy oraz demony (te już były dla zaawansowanych!). Dla niektórych będzie to bluźnierstwem, ale The Greedy Cave właśnie przypomniał mi o wspomnianym zamierzchłym hiciorze.

gredd1

Co by nie mówić, bawiłem się z The Greedy Cave świetnie i na pewno jeszcze długo jej nie odinstaluję. Grafika zrobiła na mnie więcej niż pozytywne wrażenie, a rozgrywka okazała się tak dobra, jak tylko mogłem sobie to wymarzyć. Okej, może nie wszystkim pasuje ciągłe eksplorowanie jaskiń i tym podobnych oraz pokonywanie napotkanych oponentów, ale trzeba pamiętać, że kiedyś wszystkie RPG-i właśnie tylko na tym polegały i nikt w tej kwestii nie narzekał.

Mimo że opisywana gra wydaje się prosta i mało rozbudowana, mamy w niej dużo możliwości. Pomińmy to, iż można zdobywać nowe przedmioty, ulepszać je i tak dalej, bo jest to już raczej standard. Warto za to wspomnieć o sporej ilości funkcji społecznościowych, a także o systemie osiągnięć, który nie daje nam ani chwili wytchnienia.

gredd

Jeżeli jesteście graczami starej daty, których wkurzają zaawansowane drzewka skilli oraz inne cuda na kiju, The Greedy Cave nie powinno mieć problemów z przekonaniem Was do siebie. Nie jest to śmiesznie prosta apka, ale na pewno też nie na tyle zagmatwana, by mogła niektórych zniechęcić. Moim zdaniem, jest idealna do mobilnej zabawy!

Nie będę zajmował Wam już więcej czasu. Wiem, jak to jest, kiedy człowiek odkryje fajną gierkę i chce jak najszybciej ją wypróbować. Kto wie, może spotkamy się niedługo gdzieś w świecie The Greedy Cave? Oby, oby… 😉 .