Textra SMS – jak dla mnie… ekstra!

0
1794

Ostatnio zauważyłem, że coraz więcej osób chce zmienić domyślną androidową aplikację do wysyłania SMS-ów. O tego typu programy pytają mnie najbliżsi, a także znajomi. Jeżeli Wam także w ostatnim przyszło do głowy, by zmienić coś w sposobie odbierania i tworzenia wiadomości na smartfonie, warto, byście na dobry początek sprawdzili możliwości apki Textra SMS.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że Textra SMS nie jest odpowiednia dla osób, które od tego typu apki wymagają bardzo wielu możliwości personalizacyjnych i nie tylko. Opisywany program charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i szybkością działania. Myślę więc, że przede wszystkim zainteresuje tych, co wyrośli już z jaskrawych ekranów głównych, tysiąca emotikonek i tego typu – moim zdaniem – zupełnie zbędnych rzeczy.

textra

Oczywiście, nie oznacza to, że w aplikacji nie możemy w ogóle niczego zmieniać. Jej autorzy udostępnili nam dwa motywy graficzne: biały oraz czarny, a także opcję pozwalającą na zmianę kolorów chmurek wiadomości. Wspomnianych przeze mnie „buziek” też nie zabrakło. Aby z nich korzystać trzeba jednak pobrać dodatkową apkę. Nie pytajcie, sam nie wiem, dlaczego zdecydowano się na coś takiego.

Wysyłanie wiadomości w Textra SMS niczym specjalnym się nie charakteryzuje. Mamy tutaj do dyspozycji zwykłą klawiaturę systemową, a także kilka narzędzi do dodawania zdjęć, filmików i tym podobnych. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by wysłana przeze mnie wiadomość nie doszła bądź też abym nie otrzymał czegoś, co przysłała mi moja ukochana czy znajomi.

textra1

Bardzo przydatną funkcją dostępną w programie jest tzw. szybka odpowiedź. Jest to nic innego jak wyświetlający się na pasku powiadomień skrót do apki, dzięki któremu możemy wysłać wiadomość bez konieczności zamykania przeglądarki internetowej czy innej aplikacji, z której w danym momencie korzystamy.

Zawiedzeni możliwościami Textra SMS będą z pewnością jedynie posiadacze urządzeń z podwójnym slotem na karty SIM. Apka na razie nie obsługuje Dual-SIMów, co warto zaznaczyć, biorąc pod uwagę, iż tego typu sprzęt staje się w ostatnim czasie coraz popularniejszy.