Tesla Tubes – coś „nowego” od twórców Subway Surfers

0
664

Subway Surfers to tytuł niemalże nieśmiertelny. Do dzisiaj dobrze się przy nim bawię, chociaż muszę przyznać, że sięgam po niego coraz rzadziej. Chcąc uniknąć zapomnienia, studio Kiloo postanowiło przygotować dla graczy coś nowego. Tesla Tubes nie charakteryzuje się zupełnie świeżym podejściem do łamigłówkowej rozgrywki, ale w trakcie rozgrywki zupełnie to nie przeszkadza!

Tym razem obyło się bez desek, spray’ów i goniących nas policjantów. Nie zmienia to jednak zupełnie faktu, że Tesla Tubes również tryska humorem od pierwszego uruchomienia i po cichu z każdą sekundą coraz bardziej zaczyna skradać nasze serca. Aż w końcu zdajemy sobie sprawę, że daliśmy się pochłonąć i przez kilkadziesiąt minut nie robiliśmy nic innego poza gapieniem się w ekran…

tesla1

…i główkowaniem! Tesla Tubes to bowiem przede wszystkim produkcja logiczna, gdzie liczy się nasz spryt i pomysł, a nie zręczność czy umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Nikt tym razem nie patrzy na czas, przebyte metry i tak dalej. Chodzi głównie o ukończenie etapu. Pospiechu nie ma, ale w im mniejszej liczbie ruchów się zmieścimy, tym lepiej.

Szalony naukowiec z opisywanej produkcji potrzebuje naszej pomocy w podłączeniu wszystkich kolorowych „grzybków” pełnych energii. Po pierwsze – każdy z elementów planszy musi mieć parę. Po drugie – na ekranie nie może widnieć żadne puste pole. I po trzecie w końcu – w razie potrzeby skorzystać można z pomocy, ale ich ilość nie jest nieograniczona.

tesla

Twórcom Subway Surfers świetnie wychodzą gry podzielone na plansze. Nie nudziłem się przy Tesla Tubes ani przez moment, chociaż zdaję sobie sprawę, że oferowana w niej rozgrywka nie jest jakąś totalną nowością.

Nie wiem tylko, czy aby na pewno powinno być tak, iż po odświeżeniu danej planszy ma ona zupełnie inną konstrukcję. Wydaje mi się, że jest to pewne ułatwienie, które sprawia, że prędzej czy później znajdziemy w końcu na tyle idealną planszę, by zdobyć upragniony złoty medal (przyznawany za ukończenie levelu w najlepszym stylu z możliwych). Cóż, na szczęście, do niczego innego nie ma można się tu przyczepić.

Tesla Tubes pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo! Mikropłatności? Nie ma! Limity żyć? Nie ma! Reklamy? Nie… stety, ale są! 🙂